Renesance weartestů

To čumíte, kdo píše ze záhrobí, co? Co si budeme přátelé, kombinace dvou dětí a výstavby baráku mi teď malinko zpřeházely priority, takže když už si něco urvu na scaybordink, tak si jdu radši sám zajezdit, než abych o tom teoretizoval ve vodách internetu. Nicméně určité prázdné místo, které zabíral tenhle plátek, tam zůstalo…

Proto když mě oslovil Petr ze skate-praha.cz, že by rád nějaký weartest na nový Lakai, řekl jsem si, že opráším klávesnici.

Poslední dobou, je ten scaybordink hodně cool. Automobilky maj v reklamách obří skejty, KSČM dává skejtový memy na Instáč, no je to prostě všude. A s tím souvisí taky to, že skejtovou obuv obuv nosí kdekdo. Skejtový dunky už pod trojku nekoupíš ani na Vintedu, tvůj šéf s krizí středního věku pomrkává na kolegyně u kopírky v Oldskoolech od Vansu, který koupil v „největším německým skateshopu“ Aboutyou“ a chlebový DCčka nosí stále stejně divná sorta lidí už třetí dekádu.

Zkrátka signifikance skejtový obuvi a její reálný napojení na lidi, co fakt skejtujou dostala díky velkejm firmám dost na frak (o supportu a penězích investovaných zpět ani nemluvě). Ale kdy si naposled viděl někoho v botách od Lakai? (pauza na zamyšlení) No nejspíš je to nějaká chvilka, ale za jedno bych dal ruku do ohně – tutově to bude někdo, kdo reálně skejtuje.

Leč k věci – já si na testovačku vybral dva modely s XLK podrážkou. Jednak proto, že s ní mám historicky výbornou zkušenost a druhak proto, že na to jezdit v mejch letech ve vulkánech už sem malej a starej frajer.

První model se jmenuje Atlantic. Je to promodel Vincenta Alvareze, který sice vyšel už loni, ale je to podle mě hodně přehlížená bota. Tak jsem vsadil na její kartu.

Druhá bota do testu je EVO 2.0 XLK. Příběh je zhruba takovej, že designér Aaron Hoover pro Lakai udělal hezkou chiller botu, pak ji ještě v druhý generaci vylepšil a nakonec na to dali ověřenou XLK podrážku, aby se v tom dalo i skejtovat.

Takže čekejte, že se v roce 2027 možná přihlásím s finálníma testovacíma článkama. Mezitím můžeš upnout svůj zrak na aktuální kolekci Lakai na skate-praha.cz , protože ji nikde jinde nejspíš neseženeš.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s