Ice Factory DIY Praha Branik

 

Mnoho piva uplynulo od prvního nápadu postavit si v Praze DIY spot. Jindy jsme zas leželi na trávniku kdesi v Dejvicích přikusujíc půlnoční burrito a redefinovali tuto myšlenku. “V Praze je přeci všechno, Stalina máš za rohem, skateparků hromadu, tak proč bys stavěl něco novýho?” – “No jo vlastně asi, kámo…”

Leč animální touha tvořit špatně sjízdné překážky nakonec zkřížila naše cesty. Začalo to po jednom nepovedeném tripu: měli jsme jet do Linzu, nakonec jsme skončili v Kadani a Lipsku a špatné počasí nás ještě v sobotu v noci zahnalo domů. Takže co v neděli ráno s neukojenými skate choutkami?

dsc_1082-011434011253.jpeg
Takhle vzniknul první nápad

Skončii jsme až v bývalém areálu ledáren kousek za skateparkem v Braníku , kde jsme venčili psy i sami sebe na tamních pump-tracích. “Kurva”, říkáš si,” tolik místa hned u řeky…” Pojednou z pohozeného plechu vzniká provizorní rádius a s ním i myšlenka vybudování spotu.

dsc_1130702366619.jpg

Za pár dní sbíráme parking curby od Igy, které neměly využití, kupujeme beton, nabíráme rodiny a psy do aut a první betonovací session s grillem začíná. Vzniknul z toho ne úplně špatnej rádius s obrubníkem nahoře. Šaman ho poté ještě vylepšil barvičkama a designem vločky – Ledárny jakože Ice Factory DIY hehe.

Nemáme dost! Chceme víc. Takže v plánu je druhá překážka – trilobit alá Baumax, jen malinko vyšší. Šup, šup, šup a už to jen hladíme a sníme o zítřku.

Kolem korzující policie nás nechává být, ale přijíždí týpek – správce sportovišť Phy 4 – a co že to prej jako děláme. “No, jak bych Vám to pane radní…vylepšujeme to tady…” Takže dle očekávání STOPka. Bourat se zatím nebude, ale ráj DIY tím asi padá.

dsc_12161246614353.jpg

Je toho škoda – místa hromada, materiál se v areálu taky vždycky našel, řeka za rohem, spousta místa na chill. Jen je to moc na očích, ačkoli se s tím pláckem v záplavové oblasti nikdy nic nestane… Najdeme si jinej. Lepší! Nebo si tam ještě za šera na punkáče něco menšího střihneme. Díky všem, co pomáhali při stavbě jakýmkoli způsobem!

Když budete mít cestu kolem, dejte si to. 50.0332433N, 14.4071417E

Přidávám i lehčí edit z první testovací jízdy:

UPDATE: Na spotě jsem minimálně půl roku nebyl a podle posledních informací jsou nájezdy už dost v trashi, takže na jaře plánujeme opravu a vyztužení, pokud už to někdo nezboural:)

maria IF1
Mára se na trilobitovi naučil rock’n’roll…

 

Článek vyšel v druhém čísle olomouckého zinu Humbling Experience.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s