Lakai Atlantic Weartest

Tohle jsem už chvilku nedělal, tak schválně jestli si to ještě pamatuju.

Na promodel Vincenta Alvareze zvaný the Atlantic jsem si začal brousit zuby už loni, možná i předloni. Tehdy se objevil v katalogu v těsné blízkosti promodelu Tonyho Hawka, který se jmenoval Proto. Oba stály na shodné XLK podrážce, ale Vincentův model působil trošku decentněji než Tonyho bota do vertu.

Mimochodem Vincent pojmenoval svojí botu podle ulice, kde vyrůstal. Věděli jste, že Marana od Shecklera je taky pojmenovaná takhle? Jen pro zajímavost.

Letos se mi konečně díky skate-praha.cz zastoupení dostalo příležitosti, Lakai Atlantic testnout. Tak jak to šlo?

Sizing

Po lockdownech strávených doma za kompem, se mi trošku roztáhla noha a od té doby mě pár bot v mý běžný velikosti dokázalo pěkně bolestivě vytrestat. Proto jsem při pohledu na docela úzkou špičku boty sáhnul radši po velikosti o půl čísla větší. Nutno podotknout, že to nebylo úplně nutné, protože bota není tak úzká jak vypadá a je naopak od prvního momentu velmi pohodlná. Takže berte klidně velikost jako jste zvyklí u jiných značek.

Fit

Když pominu věc velikosti, kterou jsem mírně netrefil, je Atlantic fakt od prvního momentu hrozně pohodlná kecka. XLK podrážka funguje přesně jak si ji pamatuju z dřívějška – mega flexibilní, ale s dobrým supportem a vynikajícím boardfeelem.

Co do objemu je Atlantic tak trošku „on the thicker side“, ale zas to není úplná loď. Celkově působí subtilním dojmem, ale díky svý flexibilitě není neobratná jako klasický chleby.

Pro člověka jako já, který se na skejtu snaží něco zkoušet na ryze amatérské úrovni přes 20 let bylo super překvapením, že po session neodcházím s úplně dobitejma nohama a druhej se necejtím jako mrzák ochrnutej na spodek. Řekl bych, že Lakai Atlantic je taková super skejtová důchodka a myslím to jen v tom nejlepším smyslu.

Výdrž

Tohle je takový issue, který máte možná taky zafixovaný někde vzadu v hlavě, že ty Lakai boty prostě nedržej dlouho. Musím říct, že u Atlanticu jsem si testovací periodu prodloužil z jednoho měsíce na celý prázdniny, jednak proto, že mě bota fakt bavila a druhak prostě furt drží.

Na špičce není co rozdrbat, tkaničky mají první tři díry zapuštěný, takže jsou furt origo a podrážka mi přijde furt jak nová. Jestli bych mohl vytknout úplnou drobnost, tak jsou v nich docela nepoměrně dlouhý tkaničky, který musí člověk zamotat a stejně furt překážej. Ale jak zaznělo v legendárním českým filmu: na funkci to nemá vliv.

Závěr

Pokud nejste úplně fandové skejtování ve sliponech a máte rádi nohy trošku v bavlnce, doporučuju se na Lakai Atlantic mrknout a dát jim šanci. Podle mý zkušenosti je to vcelku univerzální bota, která nemá výraznější slabiny.

Inspirací pak může být čerstvě vydaný Vincentův DIY part, kde v těchhle botách skejtuje.

Za support ještě jednou díky skate-praha.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s