About

POB
The product of boardom (POB) je alternativní proud k mainstreamovým českým médiím s tématikou skateboardingu a s ním souvisejícího lifestylu. Vznikl v roce 2012 z pocitu nedostatku kvalitního obsahu pro „obyčejného skateboardistu“, který by nebyl a priori založen na reklamě, sponzorských akcích či jiných komerčních ATL aktivitách, které skrze finanční stránku odcizují skateboarding běžnému člověku a dělají z něj cirkus pro masy.

Název reflektuje komercializaci a materializaci společenských hodnot (Product), která hraje ve skateboardingu podstatnou roli. Boardom je novotvar vzniklý spojením slov board (prkno) a boredom ( přemíra svobody možností ústící většinou v prokrastinaci). The Product of boardom je tak výsledkem procesu sociálně nekonvenčních praktik realizovaných prostřednictvím skateboardingu, které jsou majoritou považovány většinou za mrhání časem.

POB bike

Obsahově se stránka soustředí především na vlastní originální obsah propojený myšlenkou zlepšování a rozšiřování podmínek pro skateboarding běžného uživatele. Těmi jsou zejména hledání neobvyklých míst pro skateboarding (odnož urban exploration), DIY skateboarding (stavba či vylepšování míst pro skateboarding), rozhovory či články o neobvyklých tématech či lidech ( např. LGBT menšiny ve skateboardingu, Street Fighters crew) a produktová oblast zaměřená na testování produktů jednotlivých značek, které má čtenářům pomoci při rozhodování o nákupu vybavení pro skateboarding.

.

Cílem POB je snaha o udržení skateboardingu jako životního stylu v pravém slova smyslu a zabránit jeho vyprázdnění na pouhou prádnou formu společensky akceptovatelného sportu bez hlubší náplně.

Reklamy

1 komentář: „About

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s