Diy Partutovice

Tohle místo jsem měl v plánu navštívit hooodně dlouho. Betonová rampa skrytá někde v lesích Hané. Od kluků z Olmiku jsem dostal informaci, že se nachází v katastru obce Partutovice.

Takže při letošní letní dovolené s rodinkou na Moravu jsem věděl, že už to musí padnout. Takže po cestě z Opavy byla zastávka jasná.

img_3141

Partutovice jsou samy o sobě poměrně malá a malebná vesnička s větrným mlýnem. Takže být spot někde v obci, nebude problém ho dřív nebo později najít. Ale v lese? Po minutí obecní značky jsem začal pochybovat.

Takže vyptávačka u místních. Naštěstí u první stodoly v obci týpek skládá dřevo a při dotazu na místo odpovídá přibližnou lokací, protože je to jejich klubovna…. ok, to šlo dobře.

Takže dojíždíme k parádnímu rybníku s terasou nad hladinou (co tady se muselo vyhulit trávy s tímhle výhledem…), parkujeme a s Lenkou, psem a Tondou zapadáváme do lesa.

img_3136

Probíhá metamorfóza na spotovýho ohaře a brzo jsme na místě.

Vskutku parádní! Rampa je součástí „komplexu chill out zóny“. Schovaná za vesnicí pod menší skalkou. Pár přístřešků, gauče, lavičky…tady se taky očividně konalo nespočet kulturních akcí.

Rampa sama o sobě je velmi příjemná, ale zub času na ní nechal dvě stopy, který výrazně komplikujou bezstarostný pojezd: na jedné straně je brutálně hrubý povrch dna, který dost zpomaluje, na druhé straně zase nepřehlédnutelná spára, která znesnadňuje nájez na rádius.

img_3145

Takže chvilku balancuju v šedý zóně mezi Skyllou a Charybdou, odjedu si nutnou klasiku základních liptriků a nějaký ten grindíček.

Přichází čas Tondovy večerní kaše, takže uděláme ještě hromadu fotek, nasedáme do auta a vydáváme se dál na cestu směr Olmik.

Krátký, hezký a intenzivní. V galerce najdete pár fotek z telefonu.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s