2018 comeback kid – frontside noseslide

Nezřídka se v rámci těchto mně vymezených řádcích HTML kódu věnuju otázce trendu „návratu ke kořenům“. Většinou se ale omezuju čistě na mělké vody povrchního konzumerismu.

Po shlédnutí posledního videa z dílny Adidasu – Shen City Peaks, jsem se ale trošku rozhodl rozšířit oblast zájmu i na triky.

 

Není totiž tajemstvím, že ačkoli triky jako třeba no-comply nebo wallie byly objeveny před několika dekádami, frekvence jejich užití napříč skejtovou majoritou v čase kolísá. Zatímco před (já nevím) 10 lety bylo cool všechno naskakovat přes nollie, stejně tak jsme se všichni před pár lety začali všichni vehementně zajímat o výše zmíněné no-comply variace a nedloho po tom i o najíždění na kolmé zdi.

Zdá se mi, že dalším trikem v téhle řadě je frontside noseslide – otloukánek mezi všemi možnými variacemi toho, jak brousit patky o zídku či rail.

Upřímně – fronside noseslide ani zdaleka nedosahuje nadpozemskosti backailu, lehkosti frontside tailslidu ani univerzálnosti backside noseslidu. 

Je poměrně snadné v něm vyskočit i na poměrně vysokou hranu, ale ujet v něm hezkých pár metrů, to už považuju vyloženě za kumšt. I přesto je fs nose řazen do kategorie lehčích triků, kterými širokospektrální obdiv zřejmě nezískáte: „Jo tys tam udělal JEN noseslide?“

fs noseslide

Nicméně jakkoli je začínající comebak fs nosu na obzoru, rozhodně se nevrátil v původní podobě tak, jak si ho pamatujeme z OG 90’s a 00’s. Tehdy byly trendy víceméně dvě variace – buď dlouze projetý obyčejný fs nose (viz Kostonova reklama), nebo náskok flipem (ortodoxnější heelflipem).

Poté přišla pro fs nose trošku temnější doba v právě zmiňované nollie éře – jenže jakkoli je náskok na fs nose přes nollie na poměry noseslidu docela težkej, rozhodně o něm nelze s jistotou prohlašovat, že jde o hezký trik.

rodrigo tx noseslide
Rodrigo ale fs nous nikdy dělat nepřestal…

Svítat na lepší časy začalo fs nosu v posledních několika letech, protože nollie kino nebo nollie heel ven do fakie, z něj vypadá o několik tříd lépe jako například v podání Toma Asty: https://www.instagram.com/p/BqGLqdSA-FW/

Svou pozici trendy triku pak fs nose potvrdil v posledních 2 letech, kdy se ad a) začaly dělat „alleyloop“ shove ity a reverty do protipohybu k hraně ven a ad b) plynule navázal na „wallie fad“. V současné době pak trendy variace fs noseslidu může vypadat nějak takto…https://www.instagram.com/p/BqOTsutlPhL/

Čekali jste nějaký závěr? Tak to pardon, já se jen tak zamyslel, protože mám front nous docela rád. Sorry jako…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s