Biblio-pornografie brutal(ist)ních spotů

Kdybyste chtěli tip na zajímavou literaturu – tady je: všichni tak nějak podvědome tušíme, že socialismus, který byl v architektuře poměrně silně spjatý se stylem brutalismu, zanechal v dalekých východních končinách spoustu pokladů roztodivných tvarů a skvělých materiálů, které často oko skejťáka ještě neobjevilo.

Proto jsem rád za každou příležitost, kdy se můžu alespoň trošku pokochat střípky sovětské architektury a nad fotkami fantazírovat o tom, že bych se na místo podíval na skejtu.

Tentokrát se mi však podařilo narazit na těžkej kalibr – na letošním designbloku na stánku Page5 přitáhla mou pozornost obří publikace s monstrózní budovou na obálce.

Jedná se o práci fotografa Fréderica Chaubina, který procestoval celý východní blok a poměrně detailně dokumentoval skvosty, které tam brutalismus zanechal. Dokonce ve strukturované podobě, kdy je kniha rozdělena na sekce podle využití budovy.

No na designbloku kniha stála skoro 2 litry, já jsem po chvíli googlení našel na alze (sice menší) výtisk za 500. Takže jsem neváhal a pořídil. Pokud nemáte ambice investovat do tohohle kousku literatury, můžete si prohlídnout alespoň pár fotek z knížky, které mi padly do oka.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s