Wear test New Balance nm533 PJ Ladd

Promodel legendy PJ Ladda mi v původní nabídce New Balance Numeric trošku zapadl. Asi tomu pomohlo i číslování modelů. Je to prostě něco mezi hezkou a jednoduchou vulkanikou modelu 358 a ultratechnickou nejvyšší řadou 868.

Rovnou předesílám, že moje chytráctví opět doznalo značné újmy, protože to, co jsem považoval za nezajímavý průměr se ukázalo jako velká pecka.

Ale popořadě: je dobré říct, že tohle je vlastně 2,5.-tý model PJ Ladda u New Balance. Shodou okolností mi obzory rozšířila náhodná koupě prvního z těchto promodelů z druhé ruky. Ač nepříliš designově lákavý, ukázal se původní Stradford model jako velmi dobře fungující bota.

Do toho se ještě NeW Balance podařilo trošku vylepšit druhý promodel nm533 (celý oficiální název je tedy nm533 v2) a navrch přijít s touhle pornografickou černo-bílo-zlatou barevnou kombinací.

Takže v čem tedy tkví kouzlo téhle boty? Je vidět, že nad ní PJ strávil nemálo času a věci, které se na papíře mohou jevit divně, v reálu velmi dobře fungují. To je například dobře vidět na tvaru špičky. Člověk by si řekl, že PJ bude preferovat hodně tenkou a špičatou a místo toho je nm533 docela dost kulatá. Ale na flipy to funguje parádně.

Kdy jste naposled viděli PJ Ladda skákat schody? Že jo! Takže proč když jezdí jen bedýnky a zídky nemá vulkanizovanou vložku a místo toho má cupsole? Opět chyba lávky přátelé – tohle je jedna z nejlepších cupsole konstrukcí vůbec – ohebná od první vteřiny a na gripu drží skvěle. Dokonce lépe než předchozí dva testované modely a přitom neobětovala nic z neuvěřitelné odolnosti tak specifické pro New Balance Numeric kolekci. Schválně si projděte ty starší testy – ta podrážka vypadá prostě i po dvou měsících jako nová. Nechápu.

Zajímavá věc, které jsem si všimnul – nm533 je jediná bota v současné #Numeric kolekci, která má jinou vložku… a to shodou okolností ze stejného materiálu, jako měl první model PJ Ladda u NB.  A dává to smysl – je malinko tenčí, lehčí a citlivější. Na dopadech z větší výšky tudíž budou mít ostatní #NM modely navrch, ale zase vám to vrátí i s úroky až budete potřebovat trošku toho boardfeelu navíc.

Poslední věc, kterou bych rád zmínil je ta kapsička na jazyku. Možná si říkáte, k čemu to slouží. Není to nic menšího než kapsa, kam si schováte zavázanou tkaničku. Může se to jevit jako hloupá drobnost, ale kolikrát se vám stalo, že si zavážete botu, kopnete pár flipů a zavazujete tkaničku znovu? Tak vidíte…

Shrnuto & podtrženo:

PJ Ladd není žadný nováček ve všech aspektech skateboardingu a obuv není výjimkou. Bylo by naivní myslet si, že New Balance prostě jen dal jeho jméno na model, který potřebuje prodat. Ono vlastně to jeho jméno na té botě ani pořádně uvedeno není, ale z toho, jak bota funguje je PJův rukopis neskutečně znát. Za mě osobně je to velké překvapení a pokud si mohu dovolit být smělý (tak alespoň pro mě) nejlepší bota v současné nabídce New Balance Numeric.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s