Pan Noha:New Balance nm358 wear test

New Balance Numeric kolekce, která se letos objevila na pultech vybraných skateshopů je jednou z posledních novinek velkých značek, na kterou se tuzemští skateři třásli. Nota bene po shlédnutí posledního video kousku z jejich dílny s názvem Tricolor, kde se konečně zase objevil PJ Ladd v plný síle.

img_4858

 

My jsme měli možnost zatím otestovat nejvyšší řadu Numeric kolekce 868, PJ-ův promodel možná přijde ještě na řadu, ale protentokrát jsme šáhli do nižších čísel modelové řady a vybrali o něco méně technický, ale o to stylovější model 358. Není to sice nikde nijak zvlášť zdůrazňováno, ale tohle číslo se u New Balance spojuje se jménem Arto Saari.

Nevím jak vy, ale já měl Arta vždycky hrozně rád. A merch s jeho jménem byl vždycky zárukou síly, která se skrývala v jednoduchosti. A ani u jeho promodelu nm358 tomu není jinak.

Arto už před dlouhou dobou opustil cupsole (pamatujete jeho Etnies promodel se stromečkama?) a zařadil se mezi uctívače vulkánu. Ale přirozeně si ho upravil k obrazu svýmu.

img_4861

Na poměrně jednoduchý botě, o který bych jinak pravděpodobně neměl moc co napsat, je pár detailů, nad kterými je třeba se pozastavit.

Prvním takovým momentem je pogumovaná špička. Vrstva není sice tak tlustá, jak se to v roce 2017 stalo zvykem, ale to už je onen zmíněný Artův rukopis – dělat věci funkčně, ale stylově.

img_4867

Druhou výraznou „fíčurou“ je velký nártový panel, který je pro New Balance boty charakteristický. Myslím, že díky tomu jejich boty vynikají ve stabilitě, protože tahle věc hezky obepne nohu kolem dokola a ta pak nemá tendenci se v botě hýbat.

Třetí věc, která mě na týhle botě, od který byste čekali, že za pár hodin bude jako kus žvejkačky, překvapilo, je to, že je tomu přesně naopak! Na noze už jsem měl něco vulkanickejch bot, ale žádná nebyla takhle tvrdá i na konci testu. Obecně mám pocit, že tohle je asi charakteristickým rysem New Balance bot – tuhá konstrukce, která sice prodlužuje životnost boty, ale ne každýmu musí vyhovovat.

img_4865

Jednoduše řečeno: pokud chceš vulkanizovanou botu, ve který se budeš za půl hodiny ježdění cítit, jako by si v ní jezdil už měsíc, nb358 není tvoje volba. Naopak pokud chceš vulkanizovanou botu, která nepůjde za 14 dní ježdění do kytek, tohle může být tvoje nová alternativa.

1000 lidí, 1000 chutí.

Na závěr bych ještě doporučil si před koupí tenhle model ozkoušet, protože já dostal svou obvyklou US10,5 a bota mi byla místy dost těsná, ale pořád je to vulkán, takže se nakonec vytáhne.

Tě Noha!

Díky patří Pavlu Majorovi z českého zastoupení New Balance za testovací pár a za trpělivost při čekání na zhojení mých končetin za účelem dokončení článku 🙂

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s