Fakie news ABOUT YOU

Renomovaný německý fashion eshop ABOUT YOU rozvířil stojaté vody česká scaybordově-marketingové propagace svou novou kampaní Proč se smiřovat s tím, že ti některé věci nesedí.

Kulisu natáčení spotu s komparzisty vytvořil prostor před Kongresovým centrem v Praze. Natáčení zabralo zhruba týden, než štáb zachytil pokus anonymního figuranta o heelflip ze skočky, který se za pomoci rychlého střihu nezasvěcenému divákovi může při velké dávce dobré vůle jevit jako odjetý.

Po prvním promo videu, které zaplavilo displeje mobilních zařízení českých zákazníků, se kampaň dočkala pokračování ve formě influencerské placené propagace s hvězdami českého Instagramu.

Video https://www.facebook.com/watch/?v=329945464724926&extid=sxFsjDNeQLOOV59S

„Po zkušenostech z launchovací kampaně v minulém roce, jsme se letos rozhodli více akcentovat tzv. mikro-influencery,“ komentuje ve fiktivním rozhovoru pro média změnu strategie tiskový mluvčí About You pan Mluvící Hlava.

Volba padla na protřelé matadory neortodoxních propagací – sprejera Martina Peka a propagátora elektrolongboardingu Daniela Rahmana.

„Pro placenou spolupráci jsme potřebovali vybrat persony, které budou v souladu s poselstvím kampaně mírně kontroverzní, leč přitažlivé pro nejmladší publikum, které už má platební kartu,“ zdůvodňuje výběr Hlava.

Výhodný byl pro obchod s módním zbožím také fakt, že placených propagací je v českém scaybordinku i navzdory blížícím se Olympijským hrám žalostně málo. Mluvčí společnosti tvrdí, že podle jemu dostupných informací Mirek Kvapil ( samozvaný patron core-scaybordové komunity) nevěnoval v posledních dvou letech ani korunu na podporu instastories české skate reprezentace. „V takových podmínkách to ti kluci dělají v podstatě za kus žvance,“ dodává Hlava.

Lowcost rozpočet kampaně je znát i na detailech scénografie placených spoluprací – zatímco Rahmanovi při lepení hrany na vytlačovací pistoli chybí špička lepidla, Pek ve videu pracuje pouze se starým dřevěným bankem, který si bezskurpulózně zapůjčil z dolního Stalina.

K výši škod, kterých se aktéři svým influencerstvím dopustili na majetku města se nám v době uzávěrky nepodařilo získat finální informaci. Magistrát však vzniklou škodu způsobenou instalací mikro hrany, která při posledním crookedu Honzy Navrátila ve videu už zjevně málem upadla a primitivního tagování tzv. „Pekovy bandy“, odhaduje ve stovkách tisíc.

„Věřím, že tato forma propagace je oboustranně výhodná a bude podporovat naše hlavní cíle – vozit do ČR věci, které by si v Německu nikdo nekoupil a zároveň zbytečně zatěžovat logistiku nezpoplatněným vracením zboží,“ uzavírá mluvčí eshopu.

Na dotaz, zda se About You chystá i nadále podporovat českou scaytbordovou scénu ať už sponzoringem ČSP či výstavbou skateparků si pan Hlava odplivnul a odešel.

Ale možná to bylo i jinak…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s