New Balance Numeric 868 wear test

Před tím, než jsem obul na nohy nm868 jsem byl vůči značce New Balance naprotsto nepopsanej list. Jasně, všichni jsme viděli ty videa, ten tým, ty reklamy – Arto Saari, PJ Ladd, Levi Brown… ale fyzicky to tak nějak neustále rozděloval oceán. Až letos se díky české distribuci dostala na pulty tuzemských shopů New Balance Numeric kolekce.

Takže nádech a otevřu krabici… Je to zvláštní, ale kdybych měl srovnat typově stejnou botu od vícero výrobců, vždycky by byla jiná. Globalizace neglobalizace. Prostě když dva dělají totéž, není to totéž.

A to přesně platí i pro New Balance. Pečlivě zkoumám stavbu boty, materiály, váhu, tuhost. Je vidět, že tady se na ničem nešetřilo: každej detail je promyšlenej a kvalitně provedenej.

Tak, šup na nohu. No, mohl jsem si vzít možná o půl čísla větší (a vám to doporučuju taky), ale co už, dá se to.

Značka se očividně New Balance nejmenuje jen tak zbůhdarma, protože stabilita modelu 868 je její největší předností. Za tím stojí technologie C-CUP, která drží patu na místě a zabraňuje jejímu zvrtnutí do strany.Takhle stabilní botu jsem na noze snad ještě neměl.

K výjimečný stabilitě boty přispívá i FantomTape – tenká pravděpodobně gumová konstrukce natavená na bocích boty. Díky ní je bota tenčí, lehčí a vzdušnější.

Z hlediska chování na prkně je třeba přihlédnout k faktu, že jde pořád o poměrně mohutnější cupsole. Přirozeně na to v továrně mysleli a přizpůsobili podrážku tak, aby se při chůzi ohýbala ihned naprosto přirozeně. Nicméně dobrý boardfeel na skejtu dělá hlavně nižší torzní tuhost boty. Jednoduše jde o to, jak se bota dá zkroutit. U vulkanizovaných bot to jde často udělat hned po vyndání z krabice, u modelů jako je NB868 to nějakou dobu zabere.

Co se týče odolnosti nm868 ta je dle očekávání vynikající. Díky asymetrické špičce se do kontaktu s gripem nedostávají žádné švy a pod špičkou boty je uvnitř výztuha, která brání prodření gripem i při delším nošení. Jak je vidět na fotkách, podrážka Ndurance během testu nezaznamenala ani sebemenší náznak použití. To jsem ještě nezažil!!

Pokud se dá nm868 něco vytknout (a dost možná jde o bolístku této konkrétní barevné kombinace) pak je to použití méně odolných barev a slabších materiálů na vrchu těch odolnějších. Týká se to hlavně špičky a paty – zatímco kompletní vrstva obou materiálů je prakticky nezničitelná, modrá barva na nich se poměrně rychle odře, což je špatné jedině v tom, že je prostě opotřebení více vidět, než kdyby šlo o obyčejnou useň a C-CAP na patě by byl ve světlé barvě….no to jsem si jen tak lehce rýpnul. Na funkci to naštěstí nemá vliv, jak se praví ve známém českém filmu.

Shrnuto & podtrženo: čekat na New Balance Numeric kolekci se opravdu vyplatilo. Model nm868 skvěle kombinuje přednosti osvědčené technologie pro běh od NB v kombinaci se super odolnou konstrukcí pro skateboarding. Hlavními přednostmi modelu 868 je stabilita a odolnost, trošku lepší by mohla být citlivost a prodyšnost.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s