The Product of Boardom weartest

Rest test Vans TNT 5

Jsou věci, který se prostě měly už dávno stát. Třeba KSČM už měla dávno zaniknout, peníze měly přestat existovat, auta měly jezdit na vodu a já sem už dávno měl napsat testovací článek na pátej promodel Tonyho Trujilla. No jenže někdy se věci prostě nedějou tak jak mají, tak si rovnou na začátku posypu hlavu tunou popela a pošlu Tomovi z Vansu velkou omluvu.

The Product of Boardom weartest

Je fakt, že psát dneska test na tuhle botu je trošku jako přijít s křížkem po funuse, protože řada z Vás už určitě zaregistrovala, že TNT letos vypustil do světa svůj šestej promodel u Vansu s označením SG (Sixth Generation). Nicméně TNT 5 se stala takovou ikonou, že si prostě neodpustím o ní utrousit pár řádků a koneckonců na pultech skateshopů je jich ještě pořád dost.

The Product of Boardom weartest

Je obecně známo, že promodely jezdců u Vansu hodně vychází z původních „team“ modelů a někdy jsou od sebe na první pohled skoro nerozeznatelné a liší se pouze detaily a použitými technickými prvky. Tahle iluze nabyla právě u TNT 5 dokonalosti. Jen zasvěcený pozorovatel dokáže na první dobrou určit rozdíl mezi TNT 5 a legendárním OldSchoolem.

Kromě prodloužených panelů na špičce se rozdíly hledají dost těžko. Nejvíc rozdílů si člověk uvědomí až v momentě, kdy si zkusí oba modely obout. TNT je o něco těžší, má na rozdíl od OldSchoolu Ultracush vložku na tlumení dopadů a zároveň má v sobě o malinko víc molitanu, takže je pohodlnější.

The Product of Boardom weartest

Co se týče skejtové stránky, dostanete od TNT 5 všechno, co byste čekali – díky Waffle podrážce super grip a board feel, dobrý tlumení dopadů a díky jednoduchý konstrukci ze semiše dobrej grip a dlouhou životnost. Osobně se mi ale na TNT 5 hrozně líbí jedna věc – její šířka.

Může to znít možná divně v době, kdy je trend dělat co nejtenčí a nejužší boty pro snadný flipování, ale pokud nepatříte mezi lidi, který potřebujou , aby se jim deska pod nohama imrvére točila, dostanete od TNT 5 skvělej boardfeel a kontrolu nad prknem právě díky její šířce. Pro bazéňáky úplně ideální věc. Není divu, že mi kámoš z Havířova vyprávěl o jednom týpkovi, který si nakoupil rovnou čtyři páry, protože považuje tuhle botu za to nejlepší, v čem kdy skejtoval. Nutno říct, že i mně bude TNT 5 chybět, ale snad se v budoucnu dočkáme nějakého reissue!

The Product of Boardom weartest

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s