BOARDom

Navzdory dojmu, který prázdný redakční obsah v poslední době vytváří, jsem se, drahý čtenáři, dokázal v době lockdownu věnovat i bohulibějším činnostem než bylo skejtování na Lůzrplacu mezi pracovníma callama.

Nebyl bych to však já, abych tě sáhodlouhou konsekvencí náhod nedovedl k překvapivé katarzi.

Pročež poslyš:

psal se rok 2021 a celý národ se tetelil doma pod zámkem. Při projížďkách na skejtu mezi vchodovými dveřmi našeho tehdejšího Dejvického bytu a kuchyní jsem si vymýšlel píčoviny, na který budu mrhat energií až doba popustí uzdu fantazie i možností a nechá lid vyjít zpět do ulic.

Mezi nápady počínaje full-lenght videem až po vlastní kožedělnou dílnu v obýváku se zrodila taky ambice zkusit použít prachem posetý VXko i k účelům méně skejtovým. Pod vlivem Out There videí jsem pojal ambici zkusit si udělat taky menší skejtově laděnej dokument. A proč ne rovnou s Petrem Horvátem – vzít to hezky přes art ke skejtu a zpátky. Klasický klišé schéma, jen jsem tehdy natušil, jak moc bláhová ta myšlenka byla.

„No ok, tak to si budu potřebovat malinko načíst jak to bylo v jeho posledním Board rozhovoru. Kurva kam sem ho jen založil?“

(Pozn. tohle bylo jedno z mála čísel, které jsem uchránil. Komplet sbírku Board Magů poslal máma při stěhování do popelnice i s Ninjaželvíma komiksama. Zato bezcený skripta z VŠ mi schovala….no nic)

Takže časák sem nenašel. Pár lidí mi to nabídlo k zapůjčení nebo rovnou nafotilo. Ale říkám si: Proč kurva nikde nejsou někde všechny čísla online???

Matně si vybavím dobu, kdy existovala platforma Publero, kde se přes Alzu daly koupit online verze tohohle magazínu. Během let Publero dostalo od Alzy zářez a s ním i veškerý obsah tam.

To už píšu Radkovi Hruškovi, který pověsil redakční řemeslo na hřebík a toho času běhá někde u protinožců. Kromě potvrzení zjištění, že Publero skončilo v prachu dějin mě taky zaskočil informací o tom, že server, kde měl všechny čísla uložený vyhořel či co a tím pádem ve stejném propadlišti dějin zůstal i celej Board.

Po vstřebání týhle dost šokující skutečnosti ale svitne světlo naděje…

Ukázalo se, že adminovský střeva Publera ještě držej a spolu s ním i naděje na záchranu. Jenže Publero běželo na Javě, která už dneska jaksi není součástí prohlížečů nebo co…..vím hovno, neptej se mě na detaily, laskavý čtenáři. Na současný technologii to rozběhnout nešlo.

V ten moment přichází na scénu ovoce sklizené v rámci jiné tragické události a s ním další zbytečná odbočka v příběhu: HUO ukončovalo provoz své Holešovické dílny. Kromě toho, že jsme se tam s Petrem ožrali a pobral jsem do odpadkovýho pytle snad všechny hadry, co jim tam zbyly, mě tehdy naložil do taxíku spolu se svým starým Mac kompem, který má ještě firewire konektor, na který jde připojit VX.

Kromě toho, že se jedná o neskutečně stylový lapač prachu má tenhle komp ještě jednu výhodu – většinu soudobý technologie na tom už člověk nerozchodí. Tušíš správně, čtenáři – nemožnost aktualizace Chromu na novou verzi znamená, že tahle mašina umí Javu a tím pádem dokázala stáhnout všechny čísla Boardu!!!

Takže v průběhu několika dalších týdnů jsem se věnoval systematickému downloadu všech čísel, která jsem posléze poslal zpět jejich autorovi.

Takže dámy, pánové a všichni nezapadající do těchto dvou majoritních genderových škatulek – nově najdete obsah téměř všech vydání Board magu na ISSUU zde:

Na místě je poděkovat Radkovi, že se hecnul a poslal mi linky na všechny čísla, který pak zas musel postupně nahrát na ISSUU (viz printscreen citace níže) a tím zachoval svoje dílo i pro další generace. Big up patří i Petrovi za jeho komp, bez kterýho by se tohle taky nikdy neudálo.

Enjoy! 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s