Lakai Evo 2.0 XLK wear test

Druhej Lakai model, který letos přišel na paškál v rámci testování se jmenuje EVO 2.0 XLK. Z toho si člověk bez kontextu mnoho nevezme, takže jak vznikla tahle změť zkratek? Někdy v roce 2018 Lakai udělalo neskejtovej chiller s názvem Evo (btw garant těchhle wear testů Skate praha má ještě pár původních kousků v nabídce, kdyby vás to zajímalo). Ale s gripem se tyhle boty moc nekamarádily, takže po pár letech, kdy se dělal redesign tohohle modelu (proto 2.0) udělali v Lakai kromě klasický chiller verze i verzi s jejich patentovanou XLK podrážkou.

Design

Nutno říct, že oproti usedlejšímu designu první verze se designéru Aroonu Hooverovi u dvojky trošku splašila tužka a EVO 2.0 působí výrazně futurističtěji, ale díky použití „heritage“ detailingu má vlastně pořád tak trošku back-in-the-days feeling.

Bota má poměrně hodně panelů, prošívání a díky solidní molitanový výplni působí mohutnějším dojmem. Nicméně velká část je síťovaná, takže velmi dobře větrá.

Fit/ Break-in

Oproti Atlanticu, který jsem testoval naposled, má EVO 2.0 XLK trošku užší špičku, takže pokud trpíte na bolavý malíčky jako já, nezavrhoval bych variantu jít s číslem o půlku výš, než máte standardně ve zvyku.

Co do nepříjemných pocitů vzniklých kvůli tuhosti boty než se prošlápne, tady Evo získává body díky XLK podrážce, která během první session hezky změkne, ale i po delší době má solidní support, což je hlavní přidaná hodnota týhle technologie.

Každopádně XLKčko na EVO je z úplně jinýho těsta, než zbytek Lakai bot na týhle podrážce, proto není na škodu se u toho zastavit. Respektive já mám tu potřebu, protože jsem historicky měl pár bot, který experimentovaly s kombinací guma + jinej materiál na podrážce. Ať už šlo o kompletně pěnový Etnies Highlight nebo DC New Jack (test jsem nedělal, ale sehnal jsem je nedávno na německým Vintedu, tak jsem to otestoval) – tyhle věci se na papíře v katalogu tvářily vždycky super high-tech, ale jejich performance na gripu byl většinou převálcován jejich nedostatky – tj. že to většinou klouzalo, netahalo a nebo to šlo hrozně rychle do p*dele. O co mi jde – Lakai EVO 2.0 XLK se vydalo touhle cestou a jejich kombinace dvou směsí na podrážce – měkčí na místech, kde se bota ohýbá a tlumí a tvrdší v místech největšího namáhání – funguje v týhle kategorii asi nejlíp, co jsem měl možnost vyzkoušet.

Výdrž/ odolnost

Znáte mě, já si vždycky před testem udělám nějakej předsudek a pak si ho sám vyvrátím. No a když vidím botu, která má všude síťovinu a prošívaný panely, napadne mě, že to nebude na dlouho. Tramtadadá pěkný prd, přátelé, samozřejmě. Drží to obstojně, není to Marana, ale není to bota, kterou po týdnu vyhodíš a spolu s ní tři páry krvavejch ponožek na malíčku.

Já nejsem úplně heelflipovej typ, ale musím zmínit jeden hezký detail, který se mi líbil – horní dírka na tkaničku je překrytá alternativním poutkem. Takže si skrze něj buď můžeš tkaničku protáhnout, nebo pod něj schovat, aby se ti nedřela. Blbost, ale jak známo, to já cením.

Závěrem se sluší kromě poděkování Petrovi ze Skate-praha.cz za poskytnutí páru do testu, taky posypat vagon popela na hlavu, že mi trvalo celý léto a půlku podzimu otestovat dvoje boty. Asi se mi v nich až moc dobře skejtovalo než aby se mi o tom chtělo psát 🙂 Díky!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s