ACE AF 1: „Hlavně žádnou komerční mrdku…“

…vzkázal mi Mirek při odchodu z Darkslidu. Navrch k desce, kterou jsem si vybíral asi hodinu – potřeboval jsem si po lockdownu udělat radost – jsem si navíc odnesl i novou verzi trucků od ACE Trucks AF1.

Abyste rozuměli, po anabázi s Avenue trucks se můj truck setup stal vlivem zubu času poměrně zvláštním: jelikož odpružený trucky mají nějaký výhody (lepší pop, tlumí nerovnosti a dobře zatáčí), nechtěl jsem se jich úplně vzdát. Zároveň jsem ale jeden po čase zlomil, tak jsem kvůli nemožnosti ho v ČR v tý době koupit, zvolil ještě zvláštnější kombinaci než seženu jiný – dopředu jsem dal klasickej Theeve a vzadu nechal odpruženej. Kupodivu to funguje líp, než to zní když se k tomu člověk takhle veřejně přizná…

Nicméně nastal čas namontovat něco, co není takhle úplně prasácký. Jelikož dostupnost Avenue (kór druhé generace) je v ČR i ve světě pořád prachbídná a k Theevům ani Indy jsem se vracet úplně nechtěl, byl jsem rád, že zrovna v ten moment udělali ACE drop jejich vylepšený klasiky, na kterou jsem už tak slyšel dost chvály, ale moc jsem nevěřil, že to bude výrazně jiný než jakákoli jiná značka trucků.

No a teď by mohlo následovat moje klasický schéma testovacího článku: něco jsem si myslel-> zjistil jsem, že moje předsudky byly špatný -> odcházím poučen, že jsem byl idiot. No ono to vlastně ani jinak nejde psát, nebo…?

Tak prostě jen uvedu 3 důvody, proč nějakou dobu zůstanu u ACE trucků, než někdo zas vymyslí nějaký nesmysl jako opačně montovaný truck, protože „prostě něco a je to nejlepší a musíš to zkusit…..

Kdy si naposled viděl reklamu na trucky na zastávce nebo billboardu?

Zatáčí to jak svině

Je to k nevíře, že truck, kterej vypadá na první dobrou jako každej jinej truck na krámě, má, co se ovladatelnosti týče, tak rozdílný vlastnosti. Jeho zatáčení bych se nebál přirovnat k tomu, jak zatáčí odpužený Avenue (a to by mají de facto volně uložený pivot). Na to se člověku snadno zvyká a nerad to opouští, takže jsem rád, že jsem o tohle návratem na „normální“ trucky nepřišel. A to ani s původníma silentblokama. Schválně jsem nedával Bones. A i tak parádní.

Ty matky!

Je to píčovina, ale jak známo, to já ocením nejvíc. Zažil si to určitě sám, když se snažíš po výměně ložiska dostat zpátky matku na dojebanou osu. To sou vždycky nervy, pyčo. Nebo se mi jednou povedlo strhnout závit na matce, než jsem jí vůbec sundal. To je taky velmi příjemná záležitost.

Takže je prostě fajn, že po nějakých 50 letech, co je skateboarding na světe někoho prostě napadlo, udělat rovnou samořezný matky, který ti protáhnou závit už v momentě, kdy tu matku sundaváš. Píčovina, jak říkám, ale geniální.

Jede to taky náramně

Velkou výhodou odpruženejch trucků je právě jejich odpružení (ne asi), který nejen že tlumí vibrace od koleček, ale i při grindování, takže všechny grindy jsou taky hrozně smooth pokud se nechytíš za kingpin. ACE pružiny nemá, ale zato má spěšl matroš, kterej byl vyvinutej, aby byl co nejhladší a díky tomu líp jede. …a jede. Tomu ver.

Jen ty velikosti…

Neodpustím si ale trošku toho špačkování – jako by nestačilo, že každej výrobce trucků má svoji vlastní velikostní řadu – někdo v milimetrech, který vůbec ničemu neodpovídají, jinej zase v palcích, ale ne tak, abys z toho rovnou poznal na kterou šířku desky to pasuje a třetí to zas měří na počet sušených cvrčků na délku hangeru bez osičky nebo podobnej nesmysl. Tak do tohohle chlívu ACE vnesl další bordel nejen tím, že má samozřejmě vlastní číselnou řadu velikostí, ale zároveň má ještě dvě různý pro klasický trucky a jinou pro AF1. Naštěstí si člověk kupuje trucky jednou za uherák, tak to musí nějak snést.

Takže Míro, nevím, jak moc komerční píčovina výše uvedená změť slov je, ale ber to jako zpověď ovečky, kterou si ze scestí odpružených trucků přivedl zpátky na víru.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s