Vans Kyle Walker 2 weartest

Nějak výjimečně nevím, kde začít. Mohl bych po x-té opakovat svojí myšlenku o tom, jak se mi líbí, jak se Vansu poslední dobou daří hezky držet balanc mezi svým heritage původem a novýma techlologiema atakdále, ale to už všechno znáte.

Budu stručnej: druhej promodel Kyla Walkera je výborná bota. A to do tý míry, že se odvážím říct, že je lepší, než Berle PRO. A Berle PRO mi samy o sobě přišly skvělý (abyste pochopili ten benchmark).

Vans na Stalinu uspořádal launch event s megadlouhým railem. Zaclánět klukům se svýma anti-skills jsem si nedovolil, ale dovolil jsem si to zdokumentovat tak mrkejte.

Fit a komfort

Co se velikosti týče, můžete bez problému šáhnout po tom, na co jste u Vansu zvyklí. Nemusíte brát o půl čísla větší ani menší, sedí tzv. true to size.

Jelikož jde ve svý podstatě o slip-on, je zapínání na suchej zip de facto hlavním tématem týhle boty, kde by se dalo nad něčím špekulovat. Já osobně jsem měl pro suchý zipy na skejtovejch botech vždycky slabost, ale spíš jako takovou dekoraci a nadstavbu tkaniček. Svěřit celý zapínání boty jednomu pásku na sucháč… no nevim. Ale jak už to tak v mých článcích bývá – navzdory mému skepticismu to funguje na výbornou. Je to jednoduchý, rychlý a spolehlivý – nepřetrhneš to, drží to, nastavíš si to jak potřebuješ a opadá ti díky tomu největší „pain-in-the-ass“ při obouvání sliponů bez lžíce.

Možná se to ne každýmu líbí, ale já sem byl vždycky ochotnej se nechat radši přesvědčit funkčností, než si zarytě obhajovat styl.

Výdrž a grip

I když Kyle Walkery 2 nemaj pogumování na špičce, jako měl Slip-on EXP, který je takovým týmovým předchůdcem těchhle bot, je to prostě furt slip-on a taháš špičkou z jednoho kusu a navíc podšitou Duracapem. Není tam co zničit nebo roztrhnout. Jako jo, udělal jsem do nich menší dírku, ale to bylo asi tím, že jsem v nich jezdil často a rád.

No a ta absence pogumovaný špičky způsobuje, že grip a flick boty je vlastně celou dobu víceméně konstantní a předvídatelnej. A prostě když v mejch letech přijdeš na plácek a po pár ollíčkách ti tam na první padne hezký kino či helo, máš do toho ježdění rázem větší chuť.

Opora aka Support

Heslo kampaně, se kterou Kyle poslal druhej promodel do světa je „With the right support everything is possible“. Jakkoli to už trošku zavání Adidasovským „impossible is nothing“, tak to na botu přesně sedí. Díky Wafflecup konstrukci je bota hezky pevná navzdory tomu, že je dost nízká a díky tomu ten „saport“, co nabízí, je fakt nadstandardní.

Verdikt

Na mým osobním žebříčku Walkery 2 s klidným srdcem řadím mezi TOP 3 boty, které jsem od Vansu kdy měl. Pokud se ti designově líbí, dal bych krk na to, že s nima po funkční stránce budeš spokojenej.

Pro skejtový geeky si ještě dovolím upozornit na rozhovor s Vans designérem Nealem Shoemakerem (jakože se tak fakt jmenuje? WTF?) pro CCS. Sice se o designu druhý boty Kyle Walkera nedozvíte prakticky nic, ale je to super náhled do toho, jak se vyrábí boty.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s