Weartest Lakai Cambridge: vysoká škola vulkanizace

Boty od Lakai, za kterou stojí Mike Caroll, Rick Howard a designér Aaron Hoover (rozhovor s ním najdeš tady) se po éře Fully Flared videa začaly na našem trhu podobat jednorožcům – vyprávěly se o nich legendy, ale nějaký spatřit bylo takřka nemožný. Posledním, kdo v ČR na tyhle boty nezanevřel je shop Skate-Praha, který mi věnoval pár na otestování, abych zjistil, jestli jsou Lakai pořád stejný, nebo nějakým způsobem úplně jiný….

Design a tvar

Začnu tím, jak Cambridge vypadá. Nemůžu si pomoct, ale mně osobně to přijde jako pěkná bota. Nevím přesně, jak přeložit termín „court-inspired design“, který použil designér Aaron v rozhovoru, který jsem s ním o botě dělal, ale mně se to fakt líbí – hezká silueta, zajímavý prošívání na vulkanizovaný podrážce dělaj hezkej funkční celek.

Co se tvaru týče, je Cambridge ve srovnání s klasickou vulkanikou např. od Vansu celkově štíhlejší a i díky špičatější špičce působí dojmem „citovky“.

Fit a boardfeel

Navzdory užšímu profilu ale nejde říct, že by Lakai Cambridge byla nepohodlná bota. Ba právě naopak – i přeš užší špičku prsty netlačí, pata neřeže… Velikostí odpovídá tomu, na co jste zvyklí i u ostatních značek. není třeba si brát o půl čísla víc nebo míň.

Jestli jste někdy v minulosti měli vulkán od Lakai, asi tušíte, že boardfeel je hlavní silnou stránkou, kterou boty týhle značky mají. A ani v případě Cambridge tomu není jinak – drží to krásně jen co je pravda. Já se teda ale musím přiznat, že poslední dobou mi přijde, že firmy už dokážou dělat cupsole boty, který mají možná lepší boardfeel než klasická vulkanika. Ono to dává tak trošku smysl z technickýho pohledu, kdy cupsole vlastně jen vyliješ z jednoho materiálu do formy a vulkán musíš lepit z několika. Cambridge ve svý kategorii každopádně z hlediska boardfeelu představuje vysokej nadstandard a jen hnidopichové jako já na tom budou hledat eventuální nedostatky.

Odolnost a dopady

Jestli grip byl odjakživa silnou stránkou Lakai bot, pak odolnost byla něčím, co by se dalo nazvat jejich achillovou patou. Ne snad, že bych osobně měl někdy problém s jejich výdrží, ale jednu dobu o nich kolovala pověst, že to jsou sice super boty, který ale bohužel dlouho nevydrží.

To je něco, na čem dle mého názoru u Lakai zřejmě dost zabrali – na vulkanizaci není znát žádná známka odlepování, tudíž bota ani nijak závratně neměkne a neztrácí tvar, což je častým kamenem úrazu vulkanizovaný konstrukce.

Přiznám se, že jsem s botama neskákal z žádných magorských výšek, ale přijde mi, že materiál vložky je na dnešní poměry standardní – pobere a utlumí, co je potřeba, ale zároveň nemusí být 10 cm tlustý, tudíž nezhoršuje citlivost boty. Asi to není materiál testovaný v kosmu, ale na tvým lokálním spotu ti patu neodrazí, takže dobrý ne?

Shrnutí

Lakai boty si za těch víc než 6 let, co jsem měl možnost testovat poslední, zachovaly svoje silný stránky v podobě jednoduchých bot s výborným gripem a boardfeelem. Zároveň je ale znát posun v designu i technologii výroby. Zkrátka když vyrábíš boty 100% pro skateboarding od první čárky na papíře po poslední šev na finálním výrobku, musí to být někde znát, no ne?

Takže kdybyste chtěli dát Lakai šanci, máte v ČR jedinou možnot – výše zmíněnej shop Skate-Praha, kterým touto cestou patří dík nejen za věnovaný pár do testu, ale i za trpělivost při čekání na výsledek.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s