Weartest Vans Rowan PRO + Chino Glide PRO

Testovací perioda posledního přírůstku do Vans PRO rodiny podepsaná jménem Rowana Zorilly skončila, tak je čas se podělit o dojmy.

Long story short: Vans za poslední roky kvalitu svých bot výrazně posunul díky novým technologiím a asi byste se divili, kdybych napsal, že na poměry vulkanizované kategorie je Rowan PRO špatná bota. Jasně, že není.

Break-in

První hodiny v nových Vanskách nepřináší žádný nepříjemný překvapení. Není to úplná žvejkačka, ale zároveň nevyžaduje žádný rozšlapávání a je tak použitelná na skejtu od prvního momentu.

Grip

To, jak Rowan PRO drží na gripu je jeho nejsilnější stránkou. Koneckonců když se chvilku budete dívat na to, jak Rowan jezdí, dojde vám, že pro jeho all-terrain schopnosti jsou klíčový dvě věci: aby podrážka pěkně držela v rádiusu a zároveň měla super flick na rychlý flipový komba. To obojí je na botě znát – jak podrážka, tak svršek boty tahají excelentně a díky semišový špičce tahá bota pořád stejně.

Odolnost

Ruku v ruce s gripem jde i odolnost. Tedy většinou jdou proti sobě, protože klasicky když materiál boty a podrážka dobře tahá, je to tím, že je měkčí a kvůli tomu přirozeně rychleji ubývá. To ovšem není případ Rowanovy boty. Klasický vysoký bok boty v kombinaci s placatější špičkou znamenají, že grip se svrškem boty moc nepřichází do kontaktu, tudíž si bota může dovolit prošívání na špičce. Navíc pod svrchním materiálem je tajemný Duracap materiál, který podle mě nikdo nikdy neviděl, jelikož se na něj nikdo neprodřel. Nebo alespoň já ne…

Stejně tak nová směs sickSTICK v podrážce líp drží než klasická NBS400 guma, ale zároveň vůbec nemizí, což často bývá achillivou patou měkčích podrážek.

Dopady & Boardfeel

U vulkanizovaný konstrukce boty je alfou a omegou vyvážení ideálního poměru těchhle dvou protikladů charakter vnitřní vložky. Nástupce Ultracush vložky jménem Popcush by měl ještě líp tlumit a vracet energii.

Ve finále tamoproti Ultracushi necítím skoro žádný rozdíl, benefity vracení energie jsem nějak výrazněji nezaznamenal, ale je fakt, že po pár hodinách skejtování člověk nemá pocit, jako by mu je přejel kamion, takže dobrý.

Osobně by na moje potřeby mohla být vložka malinko tenčí, ale já obvykle neskáču víc jak 5 schodů, takže impact-protection pro mě není až tak rozhodující.

Závěrem: Rowan PRO je super nadstavbou vycházející z DNA ikonických Vans promodelů s několika vylepšeními, který z ní dělají super all-round vulkanizovanou botu

REMINDER – Chino Glide PRO

Možná si ještě vzpomenete, že součástí tohohle testovacího packu od Vansu byly i jejich vylepšené Chino kalhoty. Přátelé, co vám budu povídat – od té doby, co jsem je vyzkoušel jsem na sobě prakticky jiný kalhoty neměl ať už na skejtování nebo do kanclu a je jedno, že je zrovna 33 stupňů. Skvělej střih, lehkej materiál, super detaily, i manželce se líbí:) Pokud jste typ, co rád Dickiesy a podobný podolky, doporučuju vyzkoušet a jiný chino kalhoty už na sebe nebudete chtít vzít.

Díky Vansu a Katarzyně za support a možnost otestovat tyhle novinky! ❤

„Já bych potřeboval vždycky připomenout, že máš ten web nějak…“

Dělám na tom
Povedlo se. Tak příště pošlu souhrn novinek.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s