Vans Rowan PRO + Chino Glide PRO

Po delší odmlce se hlásím s dalším článkem z testovací série a rovnou v dvojité dávce. Od Vansu jsem totiž dostal na test kromě aktuální žhavý novinky – promodelu Rowana Zorilly taky chino kalhoty upravený speciálně pro skejtování.

Tak nejdřív k botám: asi už se opakuju, ale přijde mi, že posledních pár let se u Vans pro modelů prosazujou dva proudy. Ten první jde víc technickou cestou a odprošťuje se malinko od klasický DNA. V týhle větvi jsou modely jako Berle, AVE PRO a nebo technicky předělaný slip-on EXP PRO. Ta druhá je sice taky technická, ale snaží se víc držet klasických Vans siluet. Tady najdeme většinou promodely Tonyho Trujilla a právě nový model Rowan PRO.

Ten dle mého názoru hodně čerpá z legendárního Half-Cabu ať už tvarem špičky nebo tím, že nejde o klasický low-top, jak by se mohlo na první pohled zdát (ale zároveň nejde ani o mid-top, jak by z přirovnání k Half-Cabu mohlo vyplývat 🙂

Nicméně i Rowan PRO má „pod kapotou“ naloženo dost technologie – kromě již standardního Duracapu na špičce přes novou přilnavější směs podrážky SickStick až po novou technologii vložky PopCush, která by kromě tlumení měla vracet i energii zpátky. Připomíná mi to takový ty videa z německejch dálnic, kdy týpek v novým pětkovým bávu předjede nějakou starou plechovku, ale netuší, že ta má v sobě V8 motor (ale možná je to jen moje guilty pleasure na tohle koukat).

No a teď ty kalhoty. Ačkoli jsem tvrdil, že „otestovat kalhoty určitě bez problému zvládnu“, v duchu jsem měl trošku obavy, že mi přijdou kalhoty, co mi tak akorát nebudou sedět a co o tom budu pak sakra psát.

Nicméně přátelé, tyhlety Chino Glide PRO kalhoty od Vansu jsem si zamiloval na první dobrou. Žena mi často připomíná, že mi dávno není 15, 20 a dokonce už ani 30, takže moc nechápe, proč nosím o 3 čísla větší kapsáče od Carharttu. Já jí trpělivě vysvětluju, že mi prostě v kalhotách, který by mě někde omezovaly prostě nejde ani chodit natož skejtovat.

Takže tyhle nový kalhoty od Vansu mi vzaly veškerý argumentační vítr z plachet. Střih má rozšířenej sed, takže naprosto nikde neomezujou pohyb. K tomu si přidej všitý gumy na spodku kapes, aby ti při sezení nevypadávaly věci z kapes, vnitřní tkaničkovej pásek a satén na vnitřních stranách kapes. Navrch (doslova) pak materiál, který dobře dejchá, ale zároveň ho neprodřeš při skluzu po hlavním náměstí v Brně při spolujízdě s kámošem na Kvapilově skejtu z hospody, když se vyhýbáš v bombách hluchejm turistům. Asi už tušíte, že během víkendu v jihomoravské metropoli se testovalo víc než vehementně…

Kalhoty jsou teda už ověřený a jsem teda fakt překvapenej, jak někdo dokáže vzít 100 let starou věc a předělat jí k nepoznání <3. Botám ještě pár svezení dám a pak se přihlásím zpátky.

Již nyní je ale třeba poděkovat Katarzyně z Vansu a v rámci neplacené propagace říct, že Vans Rowan PRO koupíš například i u Míry na Darkslide.cz určitě to jde i jinde, ale víš jak…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s