Stalinská petice

Asi vám neuniklo, že úřední šiml po několika desítkách let vyslal statika podívat se Stalinovi pod sukně a z toho co viděl, nebyl vůbec nadšenej, takže neváhal obehnat celej pomník páskou zakazující vstup.

Zatím to teda nevypadá, že by na místě mělo stát cokoli jinýho, nicméně investice zachovat místo tak jak je, nebude jistě malá a tudíž pro magistrát nepříjemná. To je ideální moment, kdy přichází developer s kufrem plným peněz a řešením, které nikoho nebude stát žádné úsilí a kdoví, třeba nakonec na dně toho kufru nějaké penízky zbudou…

Takže je elementární slušnost věnovat pár kliknutí formálnímu aktu hromadného projevu občanského nesouhlasu a podškrábnout tady níže přinejmenším online petici, nebo se osobně stavit na některým z podpisových míst:

https://www.petice.com/petice-za-zachovani-stalinova-pomniku

A když jsme u toho – téma bourání historických pomníků není v ČR rozhodně nové. Snaze o formální vyčíštění dějin už podlehl dejvický pomník Lenina, kde dnes každé ráno na jeho počest můj pes sere na zbytečný kus trávníku. Nedávno se na paškál dostal i o něco níže umístěný pomník maršála Koněva, no a teď starej dobrej Standa.

Na tohle téma se teď objevil na A2alarmu zajímavej článek o tom, jak se neumíme vyrovnávat s neidealizovaným obrazem dějin a jejich odkazem. Nevím jak moc holdujete levicovým médiím, ale já to doporučuju ke čtení, protože důsledek pro nás oportunistický scaybordisty to má jedinej – jakmile jakejkoli pomník zbouraj, už nikdy tam nepostaví nic, co by se alespoň z části přibližovalo původnímu stavu. Navíc je to nový, takže tam rovnou dáme i cedulky zakazující jízdu na scaybortu, no ne?

https://a2larm.cz/2019/09/hygienicky-vycistene-dejiny/

Jo a fotku k článku dělal Mára Fleissner a řekl bych, že tam Willy dělá nějakou vraždu…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s