Keramický ložiska za 690?

Nevím jak vám, ale mně osobně trvalo hodně dlouho, než jsem si uvědomil, že ložiska na skejtu nemusí být jen další spotřební součástkou, která nějak funguje, pak ji párkrát namažete a nakonec stejně vyhodíte, protože už nemá smysl s nima nic dalšího vymýšlet.

Dlouho jsem se plácal v takové té střední kategorii lehce nad 500 Kč, kde se většinou typově pohybujou kategorie typu ABEC 5,7, až 9, popřípadě většinou nic neříkající specifická označení různých výrobců (hella speed a jim podobné výkřiky do tmy).

Zlomový pro mě bylo , když jsem vyšašil keramický REDs od Bonesu. Teprve pak mi došlo, to, co mi už spoustu lidí říkalo:

keramiky stojí sice randál, ale je to investice, která nejenom vydrží, ale hlavně se vyplatí.

No jo, jenže pak mi toho skejta s REDsama ukradli a protože jsem stará držgrešle, moc se mi nechtělo zase vysypat minimálně dva litry (nota bene když jsem potřeboval koupit celej komplet). Takže jsem se zase vrátil do střední třídy a koupil si nějaký lepší Toy Machine ložiska – hlavně kvůli tomu panáčkovi, ve kterým ložiska byly a kterýho jsem si chtěl dát do auta:).

Whatever… Ale pak jsem najednou v nabídce slovenskýho Chillstore objevil víceméně náhodu něco zajímavého: keramický ložiska BLURS s více než přátelskou cenovkou do 700 korun.

Značku Blursbearings jsem teda neznal, tak jsem pogooglil a zistil, že jde o španělskou značku, která vetšinou přidává na Insta věci z okolí Santiago de Compostella – působiště skate-architektonického mága Daniela Yabara, designy na krabičky jim kreslí Lucas Beufort…ok, asi nějakej novej legitimní euro brand.

Kačing! Objednávka odeslána a za pár dní běžím na zásilkovnu. v případě ložisek asi není třeba psát o prvních dojmech. Jen mě trošku rozmrzelo, že sem v krabičce nenašel rozpěrky. Ale tak jsou to prostě keramický ložiska za 700, to musí člověk něco přehlédnout.

Namontoval jsem a první den jsem byl takový na vážkách, jestli jsem neprohloupil. Nicméně musím říct, že ty keramický Bonesy taky jely čím dál tím líp. A opravdu i u Blurs byla na začátku znát lehce vzestupná tendence. Po pár týdnech jsem je promáznul klasickým Bones Speed creamem a jedou úplně parádně.

Při nedávném montování kol ze zlomeného trucku jsem zkoušel v ruce vůli ložicek a kde nic tu nic.

Možná je na to ještě brzo. Možná, že to zakřiknu a příští týden se mi vysypou, ale musím konstatovat, že keramický ložiska od Blurs mě zatím dost nadchly a i když nepočítám, že by vydržely tolik, co Bonesy za 4litry, jsou to za tu cenu super ložiska. Když by Vás to zajímalo, tak já je kupoval na TheChillStore a pár exemplářů jsem zahlédl i na Picnicu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s