DC Legacy 98 S test – pořádný krok zpátky

Testovací perioda nového bestselleru od DC shoes se přiblížila závěru, tak je na čase svěřit se světu s nabytými dojmy, které tahle bota zanechala.

Tvar

Slim verze DC Legacy je tvarově hodně jiná, než jsme si (nebo alespoň já) za posledních pár let zvykli. Přístup „na ničem jsme nešetřili“ vyústil v to, že na poměry současného skateboardingu se i přes redukční kůru zdá být přinejmenším vizuálně bota dost mohutná.

Po nazutí tenhle dojem trošku zmizí – je to asi jako s motorkou, co má 2 metráky – manipulace na místě nic moc, ale za jízdy dobrý. Věc, která Legacy S pomáhá zbavit se dojmu mohutnosti je její dobrá flexibilita. Kdybych to srovnal třeba s Maranou od Etniesu, tak Legacy působí těžkopádněji, ale líp v ní hned první den cítíš skejta pod nohama, čímž Maranu přebije.

Díky DC specialitě – Super Suede materiálu bota dobře tahá, ale zároveň materiál jako takový fest drží.

Odolnost

Nicméně po prvních několika vyjížďkách a flipech jsem začínal mít poněkud obavu o životnost špičky. Přeci jen stylový look rozbíjející aktuální trend „one-piece-toecap“ je trošku vykoupen tím, že na ollie ploše se vyskytuje šev. Nicméně jsem byl příjemně překvapen, že i po jeho roztržení jsou na špičce ještě další dvě vrstvy materiálu, které dostatečně prodlouží životnost téhle kecky.

Velmi pozitivně je na tom i vzorek podrážky. Přestože, jak jsem psal výše, je bota na špičce pružná a tudíž o něco tenčí, neshledal jsem, že by nějak dramaticky ubýval.

Tkaničky na tom paradoxně nejsou tak špatně, ačkoli si nikdo s jejich překrýváním až tak moc hlavu nelámal. Stojí za tím fakt, že bota je poměrně hodně vysoká, tudíž tkaničky nejsou až tolik na ráně, jako u nižsích modelů.

Brát nebo nebrat?

S Legacy S udělalo DC pořádný krok zpátky – ale jen v tom nejlepším smyslu: vytvořilo botu, která odpovídá aktuální poptávce po stylu ze „Zlatého období skateboarding ve Philly“. Z releasů původních OG modelů se zdá být tahle bota nejlíp upravená pro skateboarding, jak ho známe dnes.

Ruku na srdce – zkoušeli jste někdy skejtovat v botě z roku 2000 popř. starší?

Já jsem nedávno vytáhnul éS Craddle (takový trošku upravený Kostony 3 možná?) a místo výbornýho OG feelingu jsem akorát po 15 minutách musel konstatovat, že nechápu, jak v tomhle mohl někdo někdy skejtovat na 7,5 desce a rád jsem se vrátil do něčeho z našeho století.

Takže pokud chcete jezdit v botách, který vypadají jako z roku 1998, jsou mezi ostatníma skate botama nepřehlédnutelný, něco vydrží a nevadí vám, že je to tak trošičku pořád balvan, zkuste si DC Legacy S. Nebo se poptejte někoho dalšího, koho v nich na ulici potkáte, protože jich není málo… jedním z nich je třeba Pašík, který si slimovou variantu Legacy zjevně oblíbil a dává v nich větší vraždy než Jirka Kájínek 😀

Na závěr se sluší poděkovat Ondrovi z českého DC, že byl pro botu dát do testu a taky že jako jedni z mála skejtově-obuvnických firem v ČR pořád pro místní scénu něco opravdu dělají. Díky moc!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s