Vans Berle PRO wear test

Těžko říct, jestli jsem klukům na představovačce týhle boty v Plechárně vlastně sliboval nějaký testovací článek. Každopádně mě kvůli němu nikdo dodnes neuháněl, ale já si řekl, že ho stejně napíšu, protože z Vans Berle Pro se stala moje letos zatím nejoblíbenější bota na skejtování. A to i ve světle toho, že mám doma svoje vysněný éS Accel slim Plus (ale kožený, takže mi je trošku líto je rozdrbat).

Každopádně jak jsem už avizoval v prvním článku o týhle botě, je to z mého pohledu pro Vans úplně nová kapitola. Nebo možná happy end toho, co začalo s promodelem Kyle Walkera. Je zajímavý v jak rekordním čase dokázal Vans dohnat pomyslný vlak cupsole konstrukce, který si až na pár výjimek nechával od roku 1966 zdárně ujet a věnoval se převážně vulkanický konstrukci.

Alfa i omega – podrážka

Musím se k tomu zase vracet: přepracovat původní vulkanickou podrážku do cupsolu, aby byly zachovány její nejlepší vlastnosti a ještě z ní samotný udělat tlumící element bez toho, aniž by se musel jakýkoli materiál přidávat, je prostě geniální. Naopak se ubíralo – zadní část podrážky je de facto dutá. Ale díky bytelnému boku to botě neubralo na stabilitě a zlepšilo flex boty.

Stabilitě pomohla ještě jedna věc: absence vložky. Když to srovnám s poslední technologií vložky, kterou Vans uvedl – 3D Ultracush, která byla tlustá jako Bible na nočním stolku, je tohle docela dramatickej vývoj – nedat tam vůbec nic. Díky tomu je noha v botě celkově níž položená a tudíž stabilnější (asi jako když srovnáváš kecky a jehlový poplatky, když to přeženu:)).

Ok, možná Berle Pro není úplně neprůstřelná bota a při skákání 20 schudů by ti v tom paty jen cinkaly, ale jak já to mám sakra zjistit??? Mě to na můj ultra-low-impact skateboarding bohatě stačí. Jen ty kamínky, kdyby to tolik nežralo…

Jepičí život módy rubber toe-capů. Make suede great again!

Jestli mě na týhle botě jedna věc vyloženě se*e, pak je to paradoxně jedna z jejích vychytávek, která má pomoct k tomu, že vám vydrží déle – ten gumovej (?) pásek na špičce.

Před pár lety, kdy se tahle věc vrátila do módy jsem si říkal, jak to musí bejt fajn a dneska po tom, co jsem to měl na několika botách musím říct, že bych to tam radši vůbec nedával.

Materiál, ze kterýho je bota vyrobená drží poměrně nadprůměrně a nevím jak vy, ale ukopnout s novým gripem a gumovou špičkou hezkej flip, to je pro mě osobně mission impossible. Za celou dobu, co Berličky nosím, jsem udělal asi tak 2 z 1000 flipů, který alespoň nevypadaly úplně na poblití. 360 flipy se mi s nimi dělají úplně náramně a je radost to v nich dělat, stejně jako cokoli jinýho z mýho silně omezenýho repertoáru. Ale flip? Prostě ne. Sorry jako. Já bych to raději oželel tuhle featuru…

Shrnuto

Kdybych si měl pořídit další boty od Vansu, vzal bych Berle PRO? Ano. Bez váhání.

Závěrem ještě jednou díky Vansu a lidem kolem Boardmagu a Darkslide, že pořádají launch eventy nových modelů. Je to paráda. Díky moc!

2 komentáře: „Vans Berle PRO wear test

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s