Preview: éS Accel Slim Plus LUX

Na tenhle okamžik jsem čekal hodně dlouho a popravdě jsem vlastně ani nebyl připravenej na to, že ještě přijde, že jsem z toho teď celej nesvůj a nevím, kde začít…

Tak se pojďme vrátit v čase někam kolem roku 2000, kdy už moje aférka s kusem dřeva na 4 kolech začínala nabírat na otáčkách. Ten moment si pamatuju docela přesně: vystupoval jsem na Hradčanský z metra a tam na těch trojkách, co šly tehdy ještě v pohodě skákat, protože tam nebyly kostky jsem viděl týpka, který měl na nohou klasický éS Accel Plus s tím páskem na suchej zip. Přirozeně rozeplým a plandajícím na stranu. No a já si v ten moment uvědomil, že tohle je ta nejkrásnější skejtová bota na světě a že ji prostě musím mít.

Trvalo mi to ještě pár let a v outletu skate shopu, pro který jsem tehdy dělal, jsem je objevil – barva sice nic moc a o číslo větší, ale prostě jsem je tam nemohl nechat. Uložil jsem je do skříně a občas, když si chci zlepšit náladu, se na ně jdu podívat.

No ale pak se za éSem zavřela zem a vypadalo to, že tahle relikvie bude už navždy jen lapačem prachu, který si z úcty nikdy nevezmu na nohu. Natož na skejta.

Pak rychlý střihy: po pár letech letargie se éS naštěstí vrací – střih – o 1-2 roky později se vrací Accel ve slim verzi, který je sice skvělej, ale nemá prostě ten pásek – střih – držím v rukou krabici z Amstru z evropský centrály a uvnitř je podle štítku éS Accel slim Plus z LUX kolekce.

Znáte ten pocit, když se na něco strašně dlouho těšíte a nakonec se to splní? Ta realita konfrontovaná s tím idealistickým konstruktem, který jste si v hlavě za 10 let vytvořili? U mě se to popravdě většinou moc nepotká a končí to zklamáním.

éS Accel slim Plus mě nezklamal, ale je tam pár momentů, který jsem čekal trošku jinak: zaprvé Accel slim Plus a Accel Slim mají rozdílnou podrážku. Tu z klasického Accelu jsem si zamiloval – v životě jsem nezažil tenčí cupsole s tak parádním boardfeelem, proto jsem čekal, že verze Plus ho dostane taky. Kupodivu dostal základ z modelu Swift, který se po comebacku éSu taky těší velké oblibě asi i díky lepší odolnosti.

Asi největším rozčarováním je právě ten pásek na sucháč: v rámci modernizace mu totiž designér trošku přidal na funkčnosti a ubral na stylovosti. Ta nejvíc cool věc na nízkých botách se strapem bylo nezapnout si ho a nechat ho plandat na vnější straně boty. U této verze Accel Plus je ale strap přichycený na vnější straně boty, tudíž tam nejde udělat ten „dramatický efekt“. Nicméně Kelly Hart nedávno sdílel na Insta fotku Accelu Plus z jarní kolekce, kde sám napsal, že tyhle už mají pásek „na správné straně“.

Takže teď je otázka: mám vzít tyhle krasovice a rozdrbat je na gripu? Poraďte!

1 komentář: „Preview: éS Accel Slim Plus LUX

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s