Konej dobro na Den Skateboardingu

Mára Kroupa měl možnost na živo zažít skejtovou scénu v Barmě a zřejmě mu natolik učarovala, že si od tý doby nemůže odpustit ji z druhý strany Zeměkoule neustále podporovat. Na letošní Den Skateboardingu připravili hezkou akci v Praze, tak udrž oči na řádcích níže a zjistíš víc o tom, jak se i ty můžeš stát skejtovým filantropem.

Czech On Board With Myanmar už čtvrtým rokem podporuje barmánskou skejtovou scénu. Děláme to, protože do této země se díky tvrdému vojenskému režimu skejty dostávaly horko těžko, teď což se zlepšuje, ale ne všichni v této zemi si je můžou dovolit. Sbíráme použitý skejtový hardware a dětské boty a posíláme je v batožinách cestovatelů přímo na místo.

Místní skejtová scéna je zdravá, v roce 2015 je nakopla spolupráce s Make Life Skate Life, kteří pomohli se stavbou betonového skateparku, nedávno byla jejich parta zase na školení u Skateistan v Kambodži, kde se učili jak propojovat motivaci dětí ulice ke vzdělání se skejtováním. V prosinci se několik kluků a holek zúčastní závodů na South Asian Games v Nepálu.

Abychom měli čím nadále podporovat, budeme na Go Skateboarding Day, 21.6., vybírat potřebné věci v hospodě Nálet na Letné. Budem tu promítat krátký dokument z dílny Vládi Turnera „Skejty pro Barmu“ o tom, jak naše spolupráce vznikla a taky se můžeš podívat na „Pushing Myanmar“ od Jamese Holmana, kterej shrnuje progres barmánské scény za poslední roky.

Zpříjemni si Go Skate dobrou věcí, dropni co už nepoužiješ a potom sleduj, jak tvoje věci pomáhají tlačit barmanskou scénu správným směrem!

Více k eventu najdeš přímo tady: https://www.facebook.com/events/464667447614353/

Sleduj naše aktuality na https://www.facebook.com/CzechOnBoardWithMyanmar/     

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s