DC Legacy 98 S

Skalní fanda DC jsem nikdy nebyl. Ale rozhodně mě neminula ta obří stopa, kterou po sobě tahle značka zanechala v jejím zlatém období, které je notně spojeno s Love Parkem ve Philly a dodnes ho má mnoho lidí zafixováno jako „to největší a nejlepší“, co skateboarding kdy potkalo.

Do tohohle období sahají kořeny původní OG verze modelu DC Legacy, který byl v roce 1998 společným pro-modelem Dannyho Waye a Colin McKaye. I zde by se dalo říci, že tahle bota patří mezi „to největší, co skateboarding kdy potkalo“, protože tahle bota ve své původní verzi, kterou nedávno DC re-releasovalo spolu s Dime (mimochodem Kalisovo video s LARPem je výborný!) je prostě a jednoduše obří. To ale soudě dle fotky v aktuálním FreeSkate magu Tiago Lemosovi nebrání v nich dělat absolutní nesmysl viz foto.

Nicméně je to součást skejtového dědictví (heritage v originále zní líp, já vím) a jestli jejímu designu nelze něco upřít, tak je to unikátní vzhled, který mnoha dnešním botám zoufale chybí.

A na tom se dá stavět! A to je něco, co Damon Way po svém návratu k DC dělá zatraceně dobře. Po hluchém období, kdy značka trošku odešla z hlavní záře reflektoru trendů jí tenhle comeback vrátil dech a posadil ji zase na vrchol. Jestli mi z rozhovoru na Jenkemu s ním něco zůstalo v hlavě, tak je to, že značka by měla mít svoje hranice a vytvářet si vlastní jedinečnou autenticitu. Abych ho citoval:

„Lidi musí poznat, že je to DC.“ A opravdu, DC Legacy 98 S je prostě na první pohled, skrz naskrz DC.

Jak praví klasik – lze o tom pochybovat, či nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co s tím lze dělat.

No, ale ať neutíkáme od boty samotné. DC Legacy 98 S má značit, že jde o „slim verzi“ původního OG modelu. Nicméně na první pohled je jasné, že i když bota prošla redukční kůrou, stále je zavalitější a objemnější než 90% její soudobé konkurence. Už dnes po prvním obutí ale můžu avizovat, že jde spíš o vizuální věc, protože na noze sedí bota pocitově úplně jinak. K tomu všemu je jako snad všechny DC promodely vybavena SuperSuede, která by měla mít až o 50 % delší životnost, než klasická semiš. Tkaničky navíc už dneska taky nejsou samozřejmost, takže potěší.

Taky by se ještě jistě hodilo ztratit slovo o pánovi, jehož jméno najdete na této konkrétní barevné kombinaci – Carlos Iqui. Tenhle brazilský pán byl povýšen do PRO statusu u DC společně s Tiago Lemosem a težko říct, který z nich je vetší mašina. Zatímco Tiago klasicky těží ze svého obřího popu, Carlos zase nemá problém ujet na zídce 200m ve switch back tailu, nebo v jeho baletním provedení přetočení 5-0 do switch crooku, nebo switch 5-0 do norm crooku…atakdále atakdále. Poslední zmiňovaný trik byl od jaktěživa symbolem elegance. Ruku na srdce, vybavíte si někoho, od koho by tenhle trik vypadal špatně?

Takže já to jdu otestovat a ozvu se zpátky s pocity a dojmy soon. Děkuju Ondrovi z DC, že byl ochoten obětovat pár na test!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s