Vansky pro lidi, co nemají rádi Vansky – Vans Berle PRO test

Měl jsem to štěstí, že jsem byl jakožto jediný tuzemský zástupce kategorie „skate blogger“ (myslete si o tom označení co chcete:)) dostal na oficiální Vans akci k představení nového pro modelu Elijaha Berle.

Co vám budu povídat – vozit se někde x metrů na zdi v rámci oficiálního eventu jsem ponechal mladším, zdravějším a schopnějším jedincům, ale když už byl tým pořadatelů tak hodný, že mě na akci přizval, slíbil jsem, že se podělím o svůj názor na tuto botu. Nuže…

Na světě jsou prý jen dva druhy lidí – ti, kteří věří falešným dichotomiím a ti druzí. Pokud jste se tomuhle „vtípku“ nezasmáli, vězte, že měl být oslím můstkem k tomu, že věci a značky mají tendenci lidi rozdělovat na dva tábory. No a Vans a jejich boty jsou přesně ten případ – jedna část světa tyhle autentický vulkanizovaný boty bezmezně miluje a druhá by si je na nohy nevzala.

Přitom mají obě skupiny často hodně podobnou argumentaci: je to jen plátěná cvička, co se rychle rozšlápne, vulkanizovaná podrážka sice drží na gripu, ale ne už tolik pohormadě, musejí se X dní rozšlapávat, než začnou být pohodlné atd atd. Pro někhoho je to srdcovka, jiný by to přes srdce nepřenesl.

KAŽDOPÁDNĚ: nové Vans BERLE PRO podle mého názoru mají potenciál nadchnout oba tábory.

Míra: „Podrážka je skvělá, ale když do toho vzorku našlápnete ve Vršovicích psí hovno…“

I já sám jsem na poslední Vans TNT Advanced prototype koukal hodně přes prsty. „Proč proboha furt dělají ty vulkanizovaný boty s vložkou tlustou jak bible!“, říkal jsem si. Ale po pravdě v nich dosud skejtuju a musím říct, že čím dál častěji a radši.

Ale Berle je úplně jiná písnička než poslední TNT a všechno se to děje právě kolem konstrukce podrážky.

Pohádka o bublině, která nebyla

Berle PRO není první v řadě combacku cupsole konstrukce u ortodoxního výrobce vulkanických bot. Tím byl pokud se nemýlím Kyle Walker PRO. To rozhodně nebyla vůbec špatná bota, ale když máte jako denní chleba raily ze 40 schodů, potřebujete fest pevnou obuv, což pak né každý na 20cm vysoké bedně v parku náležitě ocení.

Berle PRO je proti modelu Kyla Walkera výrazně tenčí a vlastně kompletně postrádá vložku. Při čtení téhle věty asi nejednomu z vás zacinkaly paty.

„Cože? Bota úplně bez vložky? Nota bene Vanska?“

Ano, je to tak a způsob, kterým toho designéři ve Vansu dosáhli je fakt obdivuhodný z hlediska kombinace designu i funkce. Hodně mi to připomíná case study na DC New Jack, o které jsem taky referoval zde.

No zkrátka jak udělat z normální podrážky tlumící element bez přidávání dodatečného materiálu, zachování výdrže a ještě klasické Vans vafle? Nevím, kdo tohle řešení zvané Wafflecontrol vymyslel, ale vydlabat ze vzorku materiál a udělat z něj „pseudo-bubilny“ (vzorek při nárazu uzavře v dutinkách vzduch), které vlastně nemůžou prasknout… jednoduše geniální, geniálně jednoduché. Tleskám.

Díky všemu výše uvedenému tak BERLE PRO prakticky nepotřebují skoro vůbec rozježdovat a už první den fungují skvěle.

Pokud bych měl být k téhle botě kritický a něco jí vytknout, tak by to bylo pogumování na špičce. Já tomhle dvakrát nefandím, první dny s tím neumím udělat ani kino a stejně je pod celou špičkou DuraCap, takže k čemu to tam vůbec je??

Wafflecontrol

Myslím, že Elijah Berle svým prvním promodelem u Vansu otevřel zcela novou kapitolu a já nemám nejmenší problém s tím tuhle botu označit za „nejlepší Vansku, co jsem kdy měl na noze“ (dobře Ultrarange PRO jsem ještě nezkoušel, takže můj obrázek o nabídce Vansu není kompletní).

Video z testovacího dne

Celý se to moc hezky povedlo: výborná bota dobrýho ridera, pěkný barvy hned od začátku (sorry TNT) a super podpora přímo od Vansu skrze tyhle představovací eventy. Ještě jednou moc díky a nákup Vans Berle PRO bych doporučil všem svým prátelům a známým samozřejmě… ideálně přes kluky v darklslide.cz, kteří pomohli celou akci zpunktovat, nebo už můžete objednávat klasicky na vans.eu

2 komentáře: „Vansky pro lidi, co nemají rádi Vansky – Vans Berle PRO test

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s