Recenze: My first skateboard book

Tenhle článek měl vyjít už před Vánoci (stejně jako několik dalších), abych vám dal tip na menší dárek pod stromek.

No nicméně ačkoli jsem knížku koupil „jakože“ Tondovi, sám jsem na ní byl strašně zvědavej, takže jsem si to udělal hezký a přečetl si jí poprvé až s ním u stromečku.

Kresby Henryho Jonese, které v sobě většinou nesou hluboký insighty skateboardingu, který si často vědomě nepřipouští ani samotný skateři, jsou samy o sobě zárukou úspěchu čehokoli.

Zato Karl Watson jako autor námětu celý knihy byl pro mě docela velkým otazníkem. Nicméně tihle dva spolu fungují naprosto přirozeně. Karl jako by vzal pointy jednotlivých Henryho komiksů a propojil je do jednoho příběhu (tím nechci zpochybňovat jeho část práce na knize, ale její téma je vlastně shodný s tématem komiksů, takže tam prostě jistý překryvy musejí vzniknout).

Pokud jsi schopnej si anglicky alespoň poručit jídlo, nebo vyhledat v temných vodách internetu svou oblíbenou kategorii porna, zabere ti četba celký knihy asi tak 5-10 minut.

Nicméně ten příběh je tak univerzální, že z vlastní zkušenosti dokáže zaujmout 2 leté děti (minimum textu, hodně obrázků) a starším čtenářům nevadí se ke knize několikrát vrátit.

Já osobně jsem knížkou nadšenej a troufám si říct, že i Tondu hodně baví, takže pokud máte doma nějakou ratolest, který chcete nenásilnou formou podsunout onu velkou myšlenku schovanou za skateboardingem, je tohle super cesta.

Knížku jsem pořídil na POPNAME, ale třeba ji mají ještě někde.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s