Vans TNT Advanced prototype testovačka

Je to k nevíře, ale Tony Trujilo má u Vansu už sedmý promodel se svým jménem. No a jelikož si údajně „posteskl“, že nikdy neměl pořádný launch event k uvedení své boty, rozhodl se Vans, že mu to vynahradí na celé čáře a uspořádá celosvětové akce k uvedení jeho sedmé boty.

Světe div se, díky českému zastopení Vansu a lidem kolem redakce Boardmagu se podobná akce odehrála i v ČR. A světe div se dvakrát – dokonce mě tam pozvali (mimochodem jsem tam byl jedinej v sekci „Blogeři“, nevím jestli je to k smíchu, k pláči nebo obojímu naráz).

Celá věc se odehrála na největším DIY plácku současnosti – DIY Playgroundu kousek od Edenu. Sešla se slušná sestava lidí od certified zabijáků jako Javor, Fanda Šesták nebo Vojta Freitag, pár majitelů shopů jako Mirek z Darklslidu až po skupinu nýmandů zakončených mou maličkostí.

Na plácku všichni vyfasovali pár nové obuvi a rozjela se session těch zdatnějších (ježdění na Playgroundu není zadarmo pro každého, to víme, ne?). Tu „přerušila“ až přednánška legendy Ivana Zobáka Pelikána, který nám poskytl vyčerpávající fundované informace o tom, proč bota vypadá jak vypadá, jaké vychytávky skrývá a přidal i něco málo zajímavostí o TNT.

Načež se celá parta přesunula o kus dál pod most na pražském okruhu, kde Štepán Bareš udělal lehký domaz. Díky mému jednostopému prostředku jsem byl na místě první, odhrnul 10cm nános bordelu a vajglů, na stěně se párkrát otočil a čekal jsem, co blížící se squadra zabijáků na místě vymyslí.

Zprvu to nevypadalo, že by padaly nějaké strašlivosti, ale už za pár minut se na té šílenosti začaly odehrávat velké věci, které za mě korunoval Javor nesmyslnou bs360 a Vojta Freitag ješte nesmyslnějším backsidem přes schody.

Dalšího programu už jsem se bohužel z rodinných důvodů nemohl účastnit, ale video napoví, že se toho dělo ještě spousta.

Abych dostál své pověsti mohykána českého skate-blogerství neodpustím si něco málo o botě samotné: je to vlastně technologicky to nejlepší, co kdy Vans postavil na vulkanizovanou vafli. Tlumení bota dohání mohutnou 3D lite vložkou, vlnka na vnitřní straně bot je síťovaná kvůli lepší prodyšnosti a na špičce jsou vlastně tři vrstvy materiálu. Jinak model dle mého skromného názoru hodně staví na klasickém Old Skoolu (koneckonců skoro všechny TNT modely vycházely z přepracovaných klasických siluet). Vizuálně se to možná (zejména v růžové barevné kombinaci) netrefí do vkusu každému, ale jak pravil klasik: „na funkci to nemá vliv,“ a TNT Advanced Prototype je bota, která sedne prakticky všem, jak se potvrdilo už na testovačce.

Závěrem ještě jednou velké díky Vansu a zejména Radkovi za pozvání. Víc takových akcí! Člověk má pak dojem, že nejsme o tolik pozadu za tím „velkým skate světem“.

1 komentář: „Vans TNT Advanced prototype testovačka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s