Etnies Marana Michelin Weartest: když skejtová bota potká automobilový průmysl

Marana od Etniesu při svém uvedení na trh vzbudila neuvěřitelný hype. Pro Etnies to byl začátek nové éry, kdy všichni nutně chtěli tu Shecklerovu červenou botu. A měli pro to dobrý důvod – Marana nabízela neskutečnou kombinaci výkonu a výdrže a z vlastní zkušenosti musím říct, že někde ji roztrhat nebo probrousit stálo už dost kumštu.

Nicméně byli i tací, kterým se to povedlo. Čeho si ale inženýři v Etniesu všimli bylo, že zatímco většina ostatních bot odejde nejdříve na svršku a podrážku mají ještě docela v pohodě, u Marany docházelo k opačnému jevu – svršek boty byl tak trvanlivý, že přežil podrážku (jen pro pořádek – podrážka u původní Marany nebyla žádné máslo a měla zhruba dvojnásobnou životnost oproti standardní podrážce).

20180530_143451-01

No a co s tím, že jo? Skate industry nezná na podrážku nic lepšího než klasikou NBS400 gumu. Když se udělá tvrdší, vydrží sice déle, ale zase netáhne na gripu. Bylo proto pořeba se porozhlédnout jinde a kdo je větší odborník na gumové směsi, než firma, co dělá pneumatiky?

Takže slovo dalo slovo a Michelin přivedl na svět směs, která má stejnou měkkost jako standardní guma na podrážky, ale až 40x větší výdrž. To není málo, přátelé!

20180530_143533-01

A je to skutečně tak, jak Etnies s Michelinem deklarují ve svých reklamách: ačkoli Maraně vždycky chvilku trvalo, než se prošlápla, během prvního dne změkne tak akorát. To, jak Michelin směs drží na gripu je skutečně impozantní.

Marana se díky nové podrážce skutečně posunula o level výš a z hlediska výdrže… no posuďte sami. Na podrážce není vidět vůbec, ale vůbec nic. Žádná známka opotřebení. Prostě nula. Obávám se, že tím moje testovací “kariéra” končí, protože s těmahle botama vydržím až do svýho skejtovýho invalidního důchodu.

20180530_143612-01

Jinak se Marana chová tak, jak jsme byli zvyklí – není moc zvědavá na šmudlání těsně nad zemí v nízké rychlosti. Platí u ní rovnice, že čím víc energie jí dáte, tím lépe funguje. Za původním designem Marany stojí Sheckler, takže to asi dává smysl, no ne?

Když to shrnu: Marana byla vždycky výjimečná bota a udělala za málo peněz hromadu muziky. S novou Michelin podrážkou jí ale udělá ještě mnohem MNOHEM víc. Takže pokud za své peníze chcete pořídit skvělou botu s nejlepší výdrží na trhu, tři slova, přátelé: Etnies Marana Michelin. Nebudete litovat.

1 komentář: „Etnies Marana Michelin Weartest: když skejtová bota potká automobilový průmysl

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s