Na slovíčko, pane Šesták. Jak bylo ve Varšavě?

Epidemie Darkslide.cz/ Charge skateboards týmu obchází Evropu a plní titulní stránky lokálních skate médií. Mají tolik coverage, že i uprchlíci na hranicích blednou závistí nad tím, kolik prostoru v médiích dostávají na úkor ostatních. Bureš to označil za účelovou kampaň, Tomio tvrdí, že žádného Kvapila nezná a Fanda Šesták vypráví o tom, jak se měli na poslední křížové výpravě…

Čau Fando, tak nám pověz něco ke konceptu vašeho tripu do Varšavy.

Ahoj, na naší první letošní tour jsme vyjeli ve složení Vojta Freitag, Štěpán Bareš, já a nová posila Matúš Mozola, za kamerou stál náš tm Mirek Kvapil a fotky jsou od Peti Mercella. Tenhle trip měl bejt původně ke Štěpkošovo promodelu, ale nakonec to spíš proběhlo jako takový uvítání toho čobola mezi nás.

A jak čobol zapadl do týmu?

Matúše známe už dlouho a víme, že to je railovej vrah, ale to co přišlo poslední den jeho pobytu nás posadilo na prdel. Během dvaceti minut udělal na railu z osmi 6 triků a bylo mu jedno jestli jede levou nebo pravou nohou dopředu. No prostě po týhle smršti jsme měli všichni chuť to zabalit a jít na pivo, což jsme taky udělali, co krotit nějaký chutě.

cf007538788007227.jpg
Matúš Mozola – BS Dizaster, Foto: Peťo Mercell

Podle vašich postů na sociálních médiích v průběhu tripu to nevypadalo, že byste zrovna vychytali počasí…

Předpověd počasí vypadala až do poslední chvíle fakt bledě a my měli pocit, že se tam jedeme asi spíš vylejvat než skejtovat, ale nakonec to tak strašný nebylo. Víceméně bylo po celou dobu sluníčko a až deset stupňů, což bylo super. Jedinej den kdy nám počasí tak úplně nepřálo byl pátek, ale ve finále jsme toho stejně natočili dost a mohli tenhle den zakončit zaslouženou kalbou v takzvaných Pawilonech, prej jsme pak šli i někam na diskošku, ale to můžu v paměti jen tak matně lovit. Sám jsem byl překvapenej když jsem se ráno probudil a zjistil co se všechno dělo a že jsme se navzájem tetovali.

cf0075891723180801.jpg
Fanda Šesták – fs air, Foto: Peťo Mercell

A co varšavský spoty? Nabízí Varšava dostatek post-komunistickýho mramoru?

Spoty byly skvělý! Oproti Kyjevu toho mramoru bylo hodně málo, ale pořád super. Co se nějakýho postkomunismu týče, tak toho tam moc nezbylo. Varšava je celkem dost moderní město, ve kterym už myslí i na skateboarding trochu jinak než u nás. Nedávno tam postavili novou promenádu která se táhne podél řeky a rovnou tam povolili jezdit, takže to je paráda. S lokální scénou jsme se moc nesetkali, protože jsme si všímali hlavně toho aby jsme natočili mrdu materiálu, což se i povedlo. Zkrátka žádný jejich tamní stars jsme nepotkali, takže je nemůžu porovnat s našima lokálníma hvězdičkama.

_mg_0299259016983.jpg
Vojta Freitag – kino, Foto: Peťo Mercell

Ve videu se objeví slušná DIY bestie, o co se jedná?

DIY spot Szaber je naprostej skvost. Kluci se snaží a jde jim to moc dobře! Rekreační to zrovna neni, ale určitě to doporučuje navštívit deset z deseti zkurvenejch Šestáků. Prostě když se ocitneš ve Varšavě, tak to povinně dojdi alespoň ocenit! Kluci co to staví jsou jedna velká parta a v jednom kuse tam pořádaj grilovačky a tak, je to skvělý. Jejich nejnovější počin je jak kdyby to stavili třeba kluci z Mysticu, všechno krásně vyhlazený a vlastně by tě ani nenapadlo, že to dělá parta nějakých nadšenců po práci. No, máme se co učit co se stavby DIY spotů týče.

cf007696802155014.jpg
Štěpán Bareš – Smith grind, Foto: Peťo Mercell

Co místní gastronomie a její ceny? Co je zapiekanka?

Pivo i jídlo tam stojí stejně, možná o něco míň než u nás. No a zapiekanka? to je skvost. Je to bageta rozkrojená napůl a narvaná všim možnym, prostě různym masem i nemasem, zeleninou a tak. Pak na to hodíš ještě kečup, česnekovou omáčku a žereš, boží!

A ješte nějakou veselou historku z natáčení na závěr?

Poslední noc, když jel Matúš domu (někdy kolem páty ráno), jsme po jeho odchodu nezamykali, protože prostě nikdo nebyl schopnej ani vstát z postele. Budík jsme měli na sedmou ráno, takže bylo dvě hodiny odemčeno. No a když jsme se v těch sedm probudili, tak byli otevřený dveře a pod nima můj mobil aby je zajistil proti zavření. Všichni se zděsili, ale rozhlídli se kolem a vlastně všechno tam bylo, takže: 4 iphony, dvě kamery a foťák, macbook…No prostě všechno se zdálo v klidu. Jenže najednou Mirek zahlásil, že mu zmizela peněženka. Ta peněženka byla uplně na nejdementnějším místě a dostat se k ní znamenalo fakt projít kolem vší tý elektroniky a k tomu kolem dalších peněženek. Vlastně se ani nic nestalo, jen to bylo celý k nasrání, protože Mirek tam měl asi 2 kila českých a tak 5 zlotých, takže prostě nic. Akorát pak celej den běhal po fízlech a podobně. No my mezitim zase natočili nějakej matroš a byla aspoň nějáká radost.

T

ak dík za vyslechnutí a fakt tam někdy vyražte, je to vedle a stojí to za to!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s