Can it skate? Supra Skytop V wear test aka óda na Muskův návrat

Tenhle test vzniknul trošku jinak, než bývá zvykem a dovolil jsem si pro jeho potřeby malilinko vykrást název rubriky, kterou před nějakým časem neudělal nikdo menší než benchmark všeho druhu – Jenkem Mag.

 

Zatímco se ale na Jenkemu věnovali testování obuvi, jejíž cenovky se (řečí hypebeastu „za retail) pohybovaly v řádech stovek dolarů a sneaker-headi si rvali vlasy i rodidla, když v tom viděli někoho skejtovat, já to pojal jinak. Více česky. Více sociálně…

 

No vlastně to byla náhoda – na netu jsem objevil inzerát na Chad Muska Skytop 5 za doslova pár korun. Sice trošku popraskané, jak je někdo vypral, ale což, skejťák to ještě unosí.

Nezáživná část:

Přemýšlel jsem totiž nad tím, kam zmizel Chad Muska. Pamatuju si rozhovor s ním, když byl v Praze. Zářil jak sluníčko, skejtoval, pak jsem teda viděl, jak si dal hroznou na hubbě u pošty na Pankráci, ale moc jsem tomu nevěnoval pozornost.

Nějak jsem si myslel, že prostě umění je pro něj už víc než skateboarding. Až donedávna, kdy dával na instagram video jak dělá crux na bedně s popiskem ve stylu: „Já vím sice, že to je úplně trapný, ale pro mě je to obří posun dopředu při návratu na skejta.“

Zpozorněl jsem a začal bádat. Na Slap fóru jsem se nakonec dočetl (protože žijeme v třetím světě a Vice video, kde se o tom mluví v našich končinách samozřejmě nejde přehrát), že pravděpodobně následkem tý držky na pankráci si Muska hnul s obratlem.

Což je asi to poslední, co chceš zažít. Operace zad maj (podle chytráků na Slap fóru) úspěšnost tak 50/50 takže Muska byl postavenej před skutečnost, že když bude pokračovat dál se skejtováním, je možný, že ochrne. Nebo se na to na 4 roky prostě vysere…

Zdá se, že mu to prospělo a soudě dle jeho instáče se pomalu vrací ke skejtování.

Ta část, kvůli který to pravděpodobně čtete:

V mezičase se Muska samozřejmě věnoval nejen umění, ale i designu bot. A to jak pro Supru, tak pro Straye, zdá se.

No a Supry jsem nikdy neměl a říkal jsem si, že modely jako Estaban nebo právě Skytopy sice maj skejtový kořeny, ale už jsou tak strašně jinde, že by mě vlastně zajímalo, jestli se v tom dá ještě vlastně skejtovat a JAK? Bohužel distribuci na Supra má v ČR firma, která nikdy neprojevila zájem spolupracovat s nýmandem jako jsem já, takže to prostě vyzkouším na botách z frcu, no:)

První dojmy? Je to jak obuv do kosmu, ale má to plochou podrážku, natavenej pásek na špičce…proč ne, viď? Šílená konstrukce horní části boty (jazyk a pásek kolem kotníku) možná nemusí sedět vkusu každýho, ale rozhodně se díky nim bota skvěle nazouvá, drží na noze a díky šikmý konstrukci je chrání kotník, ale neomezuje jeho volnost. Svým způsobem je to geniální.

Boardfeel to má na poměrně mohutnej cupsole více než ucházející, grip je takovej tupej. Sice to tahá, ale aby bílá bota nebyla hned špinavá, je špička naimpregnovaná nějakou gumou či co a občas to prostě netáhne tak, jak by si člověk představoval. Další dost negativní externalitou týhle impregnace je, že ta bota prostě nedejchá. Venku necelejch 20 stupňů a noha je jak v gumáku.

Ale rozhodně bych neřekl, že Supra Skytop 5 je špatná bota na skejtování. Její klady a zápory lze přímo vyčíst z jejího designu (takže celej můj test byl zbytečnej, že ano) a vlastně je v tom furt hrozně znát Chadův rukopis pro jeho skateboarding: velká stabilní bota s poměrně dobrým tlumením dopadů, není to úplně na ultratechniku flip dovnitř-flip ven, ale dá se s tím leccos ukopnout.

Jen s tou živnotností to vypadá, že to nebude až zas tak slavný. Nicméně příjemná zkušenost a skvělá zpráva, že Muska je zpátky!

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s