Mandatorní zimní návštěva Blackriver bowlu

Tak jako každý rok, ani letos jsme si nemohli nechat ujít tradiční návštěvu v krytých panstvích firmy Blackriver v německém Schwarzenbachu a okolí.

Tedy… původní plán na zimní trip obsahoval klíčová slova jako: Malága, Barcelona, teplo, levný letenky, ale dopadlo to prostě klasicky.

Stejně klasicky dopadlo i počasí. Ačkoli to po sibiřském počasí vypadalo, že jaro se nezadržitelně bíží, na námi plánovaný víkend jsme vyfasovali krásných nočních -8 stupňů a teploty lehce pod bodem mrazu i během dne. No, ale jednou jsme se domluvili, že jedeme, tak teda jedeme.

Navzdory mému původnímu plánu v tak nelidských podmínkách vůbec neskejtovat a jenom zprudka lejt a podhulovat se, z toho nakonec vznikl poměrně produktivní výlet.

V pátek večer proběhlo klasické ubytování v Blackriver Bowlu a pojezdy až do půlnoci. V sobotu (ač jsme byli výslovně upozorněni, že tam je zima jako prase) jsme se rozhodli každý zainvestovat 10 Eur a vstoupit do Radquartieru ve vedlejší vesnici. Ani tohle nebylo vůbec zlé.

Sobotní večer se nesl ve znamení zužitkování posledních zbytku sil na session s Martinem. Já osobně (jak je vidět i na videu níže) jsem se toho času již vrátil k původnímu plánu neskejtovat a jenom lejt. Naštěstí to zachránili klasický černý koně jako Pluh, Jary a Kači.

Tady uz jsme byli hodne v pohode takrikajic

Zajímavé věci, které se staly:

  • Vůbec poprvé za těch 5 let, co za Martinem jezdíme, jsme se trošku pověnovali jeho hlavnímu core businessu – fingerboardingu. Zatímco já jsem se opět projevil jako absolutní levota stejně jako na skejtu, Ruda má dokonce pár záběrů ve videu z téhle kratochvíle.
  • Původní streetová hala v areálu vzala za své, ale už nyní se buduje nová, hned vedle bowlu.
  • Jary dotáhnul ze surftripu ve Francii něco, co se jmenuje RipSurf. Ač je základ tvořen nechvalně známou hračkou pro děti (snakeboard nebo jak se tomu říká), je to neskutečně zábavná věc a při jízdě v bowlu je to asi nejblíže simulaci opravdového surfingu. Martin z toho byl nadšenej a už si ho samozřejmě pořídil. Já na tom ještě makám, ale mám to v plánu, takže se tu o tom v brzké době asi taky bude psát.
  • Poslední věc, je zatím pořád ještě trochu under cover, ale pro těch pár lidí, co to tady čtou… Martin se mi svěřil, že jedná s číňanama, že by koupili celej areál bývalý keramičky a vytvořili by z toho training facility pro Olympijský týmy a dokonce trenéry. Možná už jsem byl moc pod vlivem, když mi to říkal, ale přišlo mi to jako super nápad. Koneckonců tahle celá věc kolem Blackriveru fungovala dávno před nějakou Olympiádou a nevidím důvod, proč by se na tom nemohli svézt a ukousnout si část veřejných rozpočtů, aby své království ještě rozšířili. No příště se tam třeba už potkáme s čínským olympijským týmem, kdoví… (btw. tyhle děcka prej musej skejtovat povinně 6 dní v tejdnu x hodin denně a neviděj se ani se svejma rodičema).

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s