Praha Želivského skate spots

Jak jsem už naznačil v článku o spotech kolem Malešického bytového domu zde, změnil jsem bydliště.

Naše nová adresa je teď Praha 3 na pomyslném rozcestníku Vinohrad, Žižkova, Strašnic a Vršovic. Pro mimopražské je ideálním orientačním bodem zastávka metra Želivského.

Chodím tady už přes rok se psem i kočárem, tak jsem si řekl, že konečně nafotím ty spoty, co máme hned pod barákem.

Upozornění: Želivárna není místo, kde by místní ochránci kancelářských budov rádi viděli kohokoli s prknem na kolečkách. Proto doporučuju veškerou podobnou aktivitu směřovat na dobu pro klasické pracovní době 9-5h, nebo na víkendy a svátky, protože se vám taky dost dobře může stát, že po třech olliečkách jdete o dům dál…

Casablanca

Starší kancelářská budova posetá vysílačema, která u svých základů má poměrně slušný mramorový potenciál. Nicméně ikdyž jsou místní sekurity asi docela přísný a zabraňujou skejťákům ničit soukromý majetek, zub času se o to z velké části postaral sám.

Tudíž je třeba mít se trošku na pozoru před vrklavýma dlaždicema, který můžou připravit nepěkný překvapení.

Nejlepší atrakcí je nevyužitá (pravděpodobně) fontána, nebo nějaké výdechy vzduchotechniky, kde se dá udělat manuálek na straně a plynule přejít na další spot…

 

Crystal Prague

.. tím je parádní plácek před českou Spořitelnou hned u druhé monumentální budovy Crystal Prague. Bohužel i tady je to se skateboardingem dost represivní a jednou jsem byl pojebán i za to, že jsem si jen dělal olliečka na místě, když jsem čekal na Rudu až přijede tramvají.

No ale věcí je tady požehnaně a každý by si vymyslel zábavu dle libosti.

Jiné…

V okolí je ještě pár srandiček, které stojí za zmínku. Několik z nich se nachází přímo z druhé strany Casablancy. Určitě poznáváte klasické protilehlé nákladní rampy známé z Praha videí. Na pravé straně (za tou Fabií) pak ještě přibylo zábradlí na přeskok, nebo dokonce grind, jak nás teď přesvědčil Štepán Bareš v posledním partu. U příchodu k rampám je ještě to nízké zábradlí, jehož konec je otevírací (zbytek bych ponechal na vaší nápaditosti).

Naproti přes křižovatku od Casablancy je ještě věčně vypuštěná mramorová fontána, kde by se dalo taky pár věcí vymyset.

Takže tohle máme před barákem, přátelé. Je toho dost, ale podmínky ztěžují místní securitas, takže držím palce při případné návštěvě.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s