Jeden blbej nápis…

Valná část z vás asi zaregistrovala „kauzu“, která tenthle týden rozvířila zlehka mediální vlny. Skateshop Snowbitch nahradil v Liberci původní funkcionalistický název obchodního domu Brouk + Babka vlastním neonovým nápisem.

Vyjádření Lukáše Puchty ohledně toho, proč se tak stalo je neskutečnou nahrávkou na smeč a myslím, že by se hodilo jako vzorový „jak ne“ příklad na kurzy krizové komunikace. Museli jsme běhat po úřadech a shánět povolení, tak jsme se na to vysrali a udělali si to po svým, když volně přeložím jeho vyjádření pro média.

Snímek obrazovky 2017-12-20 v 11.12.27

Jasně, ten barák je jeho a křeslo premiéra v naší kotlině zasedl člověk, který je doslovným ztělesněním věty: „Koupil jsem si to, je to moje, tak si s tím kurva můžu dělat, co chci.“ Takže když to můžou dělat ti nahoře, tak proč poctivej podnikatel uzurpovaný  EET, ne?

Já jsem se tedy osobně s majitelem téhle firmy nesetkal (jako nějaký snahy o spolupráci byly, ale vždy to skončilo mlčením na jejich straně), ale nemálo lidem z oblasti distribucí a zastoupení značek se při vysovení příjmení majitele Snowbitche podstatně změnil výraz a v pokračování rozhovoru rozhodně nepadaly žádné superlativy.

Nicméně tahle věc není o tom, jestli měl Snowbitch právo dát si na svůj barák svůj nápis, když si nevyběhal povolení. Upřímně řečeno, o svou negativní publicitu si sami řekli i na svém FB a právem snesli vlnu kritiky.

Snímek obrazovky 2017-12-20 v 11.12.47

Co mně na tom celém přijde nejsmutnější je obraz, který Snowbitch oživil v očích širší veřejnosti ohledně skate a snb komunity.

Po krátkém googlení jsem zjistil, že původní design skateparku v Liberci, kde se celá kauza odehrála, je z roku 1998! To bude za pár dní 20 let! Někdy po roce 2011, kdy už byl park v totálním dezolátu proběhla oprava původních překážek, ale pořád mi přijde, že by si Liberec jako páté největší město v ČR zasloužil nový betoňák.

Jenže jak asi bude působit snaha místních, kteří přijdou na město orodovat za nový park? Čekal bych něco ve smyslu: „Jo to jste vy, ty skejťáci, co nám tady ničíte funkcionalistický budovy? Nasrat.“

Nasrat úředního šimla se doufejme Snowbitchi vyplatilo a třeba si koupí nakonec celej Liberec. Tuhle aktivitu bych rozhodně do škatulky „podpora místní skate/snb komunity“ nedával…

2 komentáře: „Jeden blbej nápis…

  1. Jakožto ex-liberečák, a jeden z lidí, co zkoušeli hodněkrát v tomhle městě něco ohledně skateboardingu změnit, můžu říct že to je prakticky zbytečný. Do fungování města celkově tenhle „akt“ naprosto přesně pasuje. Přesně takhle se tam dělá téměř všechno, a je to dost smutný. Snowbitch je ještě malá ryba, takhle se tam hází i s věcma za desítky milionů, nějakej skatepark tam všem je totálně buřt. „Město sportu“…. Fňuk…. O.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s