Truck Sapiens: Avenue Truck test

Tenhle článek nevznikl z mojí iniciativy. Kámoš Mára je takovým novodobým Thomasem Alvou Edisonem v oblasti skate výbavy a trucky od Avenue měl v merku už nějaký čas. Já sem to zlehka registroval, ale nevěnoval jsem tomu mnoho pozornosti. Long story short: Mára tak dlouho tepal, až mě propojil s klukama ze Snowpanicu, kteří sem jako jediní tuhle libůstku tahají, až jsem vlastně neměl jinou možnost, než Avenue trucky otestovat. S výhledem, že když mě to nebude bavit, Mára trucky podědí a bude si je moct konečně otestovat na vlastní kůži. Ale o tom později, abych nepředbíhal…

img_0862

Před první jízdou proběhlo laboratorní testování, protože v ruce se zdál truck docela těžký a byla to jedna z věcí, která se na netu hodně řešila. Takže abychom si udělali vlastní nezaujatý obrázek, smetli jsme z kuchyňské pozůstatky heřmánku a provedli exaktní srovnávací měření s titanovými Theeve trucky stejné šířky.

Váha potvrdila, to co ruka tušila – Avenue truck je těžší (426g), než klasický titanový truck (315g). Jde samozřejmě o gramy. Co mě ale překvapilo je, že hanger Avenue je lehčí (158g), než u klasického trucku (204g). Nedá se nic dělat, holt ta pérovací konstrukce musí něco vážit. Konkrétně 1,5x víc, než u klasického trucku 97g vs. 246g. Deal with it.

img_5556

Takže namontováno, prohozeny silentbloky za žlutý Bones (sorry, já vím, že to je jako testovat boty a dávat si do nich Footprint vložky, což mi přijde jako nesmysl, ale prostě Bones silentbloky jsou za mě top) a jedeme ven. První výlet byl na Stalina, takže na Letný nashvál najíždím do spár, abych zjistil, co suspension trucky ještě poberou. Jízda mi nepřišla až tak brutálně „smooth“, jako zní superlativy na netu, ale to jen do chvíle, než jsem se opět projel na skejtu s obyčejným truckem. Ten rozdíl je fakt brutální. Je to jako jet na cruiser kolech, ale přitom jedeš na klasickejch tvrdejch 53mm. OK, takže legendy mluvily pravdu v tomhle, co dál?

 

img_0869

První ollie? CO TO SAKRA JE??? V kombinaci s Powell Peralta deskou a těmahle truckama jsem si regulérně první den přišel, že jsem snad vyšší ollie v životě neudělal. Ten pop je prostě výbornej, člověk fakt cejtí, že ho ten skejt úplně vykopne nahoru a nemůže se ubránit spokojenému úsměvu.

img_0864

Tak jo, tohle teda funguje taky na jedna s hvězdou, tak co grind? Posílám první testovací fifty na Stalinskou trojku a prakticky neslyšně se během nanosekundy dostanu na konec lavičky. WTF? Díky odpruženýmu hangeru tyhle trucky fakt jedou jako máslo. Akorát to tlumení těm grindům trošku bere ten krásnej chrastivej zvuk 🙂 Ale zase díky tomu jsou hangery i po pár měsících pořád prakticky jak nový, protože „pérování“ zabraňuje tomu, aby je obzváště hrubší zídky sežraly zaživa.

Takže první testovací jízda dopadla ještě líp, než sem čekal. Stejně jako každá další. Akorát jsem se pořád jen nějak držel streetu a nechtělo se mi moc do rádiusů.

img_0868

Aby ale test byl komplet, bylo třeba se někde malinko pohoupat. Ten den přišel, když jsem šli otestovat nově vystěrkovanej Trojskej most. Vzal jsem si zprvu můj „bazénový speciál“ – 9-palcovou desku s 56mm měkčíma kolama. Párkrát jsem se pohoupal a říkám si, že to prostě furt nejede, že v tom ztrácím rychlost, sotva se dostanu nad první spáru na stěna a jak že to mohli ty hovada z Thrasheru v tomhle lítat tak vysoko?

Takže beru desku s Avenue truckama a malejma tvrdejma kolama a hážu si jí pod nohy se značnou skepsí, že se někam vyškrábu. Jaké je však moje překvapení, když se na tom mnohem snáž vyhoupnu výš, než na tom bazéňáku? Prostě to funguje všude. Nemám námitek.

img_5555

Takže je vám asi jasný, že Mára, tyhle trucky nepodědí. On to stejně nevydržel a během mýho testu si je koupil:) Každopádně pokud dumáte nad tím, jestli se vám vyplatí tahle poměrně vyšší investice do trucků, já ji můžu jedině doporučit. Sice mi taky sere, že jestli by se tenhle pár někdy odporoučel na věčnost, budu muset do novejch nasypat granát a bůhví, jestli je ještě ve Snowpanicu budou mít, protože nikdo jinej to sem nevozí, ale představa, že se vrátím zpátky k obyčejnejm „neandrtálskejm“ truckům, mi ani trošku nevoní.

Na závěr je třeba poděkovat: Márovi – že mě do toho navezl a klukům ze Snowpanicu – že se nechali od Máry ukecat a dali do placu jeden pár na testovačku. Jako vždy je na místě i omluva, že mi to trvalo dlouho to celý sepsat, ale jednoduše mě víc bailo se na Avenue truckách vozit, než o nich psát hehe.

 

1 komentář: „Truck Sapiens: Avenue Truck test

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s