Etnies Jameson Vulc wear test

Napsal mi Ondra, že jako napsal recenzi na boty od Etniesu. Tak říkám, že proč ne, že to příští týden nahodím. Takže tady je to, co jsem před dvěma měsíci slíbil Ondrovi 🙂

Naskytla se mi možnost vyzkoušet model Jameson od Etniesu ve vulkanizované podobě. Popravdě jsem od bot moc neočekával. Jsou to klasický vulkanizovaný “cvičky”, takže jsem botě nevěnoval až takovou pozornost. To byla ale chyba!


V první řadě je bota ihned rozchozená, což by měl být v dnešní době standard, ovšem opak je pravdou a né každou vulkanizovanou kecku můžete ihned po vytažení z krabice vzít na skejt. Tak to máme první plusový body.

bota po 1 týdnu ježdění

Dál jsem byl zvědavej na výdrž semiše. Mám totiž dost atypicky širokou pravou nohu se zkroucenejma prstama, a během prvních dvou session roztrhnu semiš v oblasti malíčku (jezdím pravou nohou dopředu). Už jsem si zvyknul, o nic hroznýho se nejedná a botu vždycky zalepím shoe goo a jedu dál. No ale tohle se mi u Jamesonu nestalo, trvalo asi 2 týdny téměř každodenního skateboardingu, než se semiš prodřel. Troufám si tedy tvrdit, že v Etniesu používají kvalitnější semiš, ale je to jen domněnka, kterou potvrdím nebo vyvrátím až ozkouším víc párů Etnies bot 🙂

IMG_2553

Se vzorkem podrážky jsem neměl extra problém, botu jsem jezdil měsíc a vzorek se sjel tak nějak adekvátně mýmu ježdění (fotka podrážky v článku).

Jo a když už sem teda u těch podrážek, tak bych rád vychválil i výdrž vulkanizované gumy. Nikdy v životě jsem neskákal schody, nejezdil raily a jediný, co mi zbylo, jsou flip triky. Takže jich dělám hodně a jsem zvyklej že po 1-2 týdnu je boční guma s hezkým výřezem od flipu. Tohle se mi samozřejmě stalo i u Jamesonů, ale až ke konci testu, dejme tomu po 3 týdnech. Další plusový body pro Etnies Jameson 🙂

bota po 1 týdnu ježdění podrážka

Ale abych botu jen nechválil, je tady i pár negativ. Ale opravdu jen pár.

Jednak se mi roztrhnul šev na levé botě (té, ve které se pokouším o switch flip), konkrétně na patě (fotka opět dohledatelná v článku). To mě trochu zarazilo a zklamalo, protože triky na switch dělám asi tak často jako si povídám s holkou po sexu. Obojí je pro mě nutný zlo.

IMG_3769

Spíš si ale myslím, že se jednalo o vadnej kus (stejně jako ta holka z Thajska, která NEMĚLA penis), protože na pravé botě se švům nic nestalo, a to dělám varial heeflipy a ostatní srandy pořád a fakt se nikde nic nepřetrhlo.

roztrhnutej šev

Další drobností jsou tkaničky. Ony jsou totiž jak kdyby ze dvou vrstev – takovej provázek obalenej vrchní vrstvou látky. Tkanička ve výsledku držela v pohodě, ale jak jsem ze začátku na tuhle vychytávku nebyl zvyklej a trochu víc si botu utáhnul, tak mi ta vrchní vrstva povolila, praskla a já ji omylem stáhnul z té vnitří části tkaničky. No nevím, jestli je tenhle popis úplně pochopitelnej, nejlíp uděláte, když si botu koupíte a za tkaničky pořádně zataháte, hned pochopíte, co jsem tím myslel!

bota po měsíci

Celkově jsem botu jezdil měsíc, dokonce jsem si zapisoval i časy, jak dlouho a kterej den jsem botu jezdil a vychází mi to v průměru na 15-18 hodin týdně (v červenci jsem měl hodně práce). Vzhledem k tomu, že jsem si časy zapisoval poprvé, nemůžu tuhle hodinovou výdrž boty porovnat s jinejma modelama, nicméně jsem z téhle, na první pohled, nenápadné boty hodně nadšenej a určitě jsem tenhle model nejezdil naposledy!“

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s