New Balance Numeric PJ Straford 533

New Balance Numeric, skejtová odnož ikonické sportovní značky na boty. Do nedávna jsme Numeric znali jen skrze luxusní edity jejich nabitého skate teamu. Vše se změnilo tenhle rok, když česká New Balance distribuce přivezla první várku tohoto „horkého“ zboží. Tímto chci poděkovat Pavlu Majorovi z českého zastoupení NB za poskytnutí bot na test. – Dan Beringer

Dneska se podíváme na model NM533WBG neboli PJ Stratford 533. Stratford byla původně teamová bota, ale na jejím designu se významně podílel legendární skater PJ Ladd a tak se brzy stala jeho signature modelem.

Photo 11-10-2017, 17 25 36_preview

Po vybalení z krabice se nám do rukou dostává vcelku klasicky skejtově vypadající bota, ale po podrobnějším prozkoumání zjistíme, že ukrývá spousty technických vychytávek.  Je vidět, že renomé, které značka NB má se zákonitě muselo projevit i tady. Všechny materiály vypadají velmi kvalitně a je vidět, že všechno je dobře promyšlené.

Photo 11-10-2017, 17 21 54_preview

Na začátek je důležité zmínit, že je určitě lepší si vzít o půlku čísla větší boty, než je vaše klasická velikost. Ale teď už k jednotlivým částem boty. Podrážka je vyrobena z gumy N-Durance, která zlepšuje přilnavost ke gripu a odolnost. Dále se v podrážce ukrývá polštářek REVlite, který botu odlehčuje. Pod patou je podrážka trošku tlustší, takže vás ochrání při skákání schodů, ale postupně se ve špičce ztenčuje, takže máte dostatečný cit na techniku.

Photo 11-10-2017, 17 19 55_preview

Vložka kopíruje model podrážky, takže trošku tlustší na patě a tenká ve špičce takže opět poskytuje důležitou ochranu, ale neztrácíte cit. Ve špičce se ukrývá extra vrstva, která chrání vaše prsty a oddaluje prodření skrz. Patní část je z příjemného materiálu, takže nehrozí případné puchýře. Kotníky jsou lépe chráněné, protože bota je o něco vyšší než klasické polobotkové modely a jazyk je spojen s podrážkou elastickými pásky.

Photo 11-10-2017, 17 19 10_preview

Další velká výhoda je, že bota nemá zvenčí žádné části, které by byly pojeny švy, které se jak každý dobře víme, rychle roztrhnou. Díky už zmíněné gumě N-Durance bota dobře tahá a déle vydrží. Zbytek boty je z kvalitní kůže, která se jen tak neprobrousí.

Photo 11-10-2017, 17 20 32_preview

Takzvaná „break in“ fáze trvá o něco déle, než u klasických vulkanizovaných skate bot, ale všechno se to opět vrací ke kvalitě materiálů, protože sice bota déle měkne, ale zase díky tomu více vydrží a nemáte po týdnu ježdění úplně měkkou rozšláplou botu.

Sečteno a podtrženo model NM533WBG splnil moje vysoké očekávání založené na dlouholeté tradici firmy NB. Boty jsou funkční a určitě patří k nadstandardu na aktuálním trhu. Koupí dostanete všestrannou botu, se kterou můžete zkoušet technická komba a zároveň se nemusíte jít bát skákat schody. To, že si PJ vybral tenhle model, asi nebude náhoda…

Dan umí narozdíl ode mě podpořit svá tvrzení a dojmy poctivým skateboardingem, o čemž se můžete přesvědčit ve videu níže:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s