Ano, bude líp!

Nedávno sem napsal článek o tom, že českej skejtovej print symbolicky umřel s posledním vydáním tištěnýho Boardmagu.

Nutno ovšem říct, že od tý doby pozoruju razantní nárůst kvantity i kvality ve vodách zinů a časáků, který si tisknou český (a slovenský) skateři sami pro sebe a svý kámoše.

Jako by snad tahle padlá modla jedinýho celostátního média dovolila lokálním nadšencům začít víc makat na svých projektech.

scan0003

Nejzářnějším příkladem tohoto obratu ve struktuře tisků je Humblig Experience číslo 3 pod záštitou olomouckého profesora přes ziny Máry Kroupy.  Po vydání druhého čísla Mára sliboval, že další bude větší, lepší, tlustší atp., ale to co se stalo, sem teda vůbec nepochopil! V „redakci“ si bohužel nedali tu práci očíslovat všechny stránky, ale jejich počet podle mého skromného odhadu převyšuje počet stran v posledních letech Boardu.

scan0004

To vše bez jediné reklamy, bez jediné koruny, kterou by kluci museli páčit z korporací, lokálních firem a skateshopů, který chtějí na lokální skate kultuře pouze vydělat. (Nebo teda nevím, že jo. Možná je to celý tajně financovaný Monster energy a Agrofertem. Ale spíš ne no…).

scan0005

Druhým zářným světlem na konci tunelu je Lokal mag. Ten se mi ještě nestačil ani dostat do ruky, ale myslím, že to bude poměrně kvalitní zálěžitost.

lokal mag

Do toho samozřejmě je třeba připočíst svéráznej projekt The Mag. kolem Kuby Križa a dneska jsem se taky dočetl, že The Berrics bude mít vlastní magazín.

Print se drží zuby nehty a nedá se bez boje, přátelé. Ostatně podívejte se na tehle dokument DEVOTED o tom, proč je print pro skejtovou kulturu tak důležitej….

„DEVOTED“ – documentary on skateboard media. from The LB Project on Vimeo.

 

Fotky v článku jsou z The Humbling Experience 3. Jedná se o obálku, článek o stavbě našeho DIY v Braníku a Pluhyho fotka v galerii z již neexistujícího olomouckýho barrier spotu. Děkujeme, že jsme se tam mohli objevit ❤

3 komentáře: „Ano, bude líp!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s