Neomezenej tejden

 Koupit si neomezenou týdenní jízdenku na vlak po ČR, sbalit partu kámošů, skejty a piva. Ideální setup na příjemný letní vzpomínky. O tom, jak to v reálu dopadá se s námi podělil Kuba Jirasek.

Jednoho krásného dne, když se Adam vracel ze své obvyklé skejtové mise, zahlédl reklamu na tejdenní neomezenou jízdenku po celý republice za 700. Trklo ho to do hlavy tak, že nahned se začala sestavovat parta a domlouvat datum. Samozřejmě i plán kam pojedeme by se hodil, ale tak nemůžem chtít všechno… Parta se sešla víc než slušná (Martin Janda, Kuba Jirásek, Adam lörler, Jirka Huleš, Márty Kravka a pozdějc i legendární Michal Semrád).

IMG_7961

Sraz byl před 11 na hlaváku a mělo se jet rovnou do Krnova. To byl první problém, protože jeden z nejstarších členů tripu (ehm ehm Já) se den předtim zasek s buchtou v kalbě a dorazil domu okolo 9 ranní. Vycházelo to na hoďku spánku, rychle se sbalit a vyrazit na sraz. No úplně to nevyšlo…

IMG_20170710_174905

První zastávka byla nakonec Olomouc, kam sem s lehkym cca 4 hodinovym zpoždenim taky dorazil. Mistní DIY je neskutečný a v klidu bysme se tam zabavili na celej tejden. Bedny, raily, radiusy všech velikostí a krásně na sebe navazovaly do sérek, takhle to má vypadat! Večer sme se přesunuli do Krnova.

IMG_7966

Super park, zajímavej bowl. Další na řadě bylo Vrbno pod Pradědem, který nás trochu zklamalo. Park neni špatnej, ale z fotek sme čekali víc. Naopak zázemí parku nás dostalo ohniště, záchod, krásná příroda a super správce.

IMG_20170712_110432

Tady nám ukázal Márty nejen svou temnou stránku v nočních hodinách, ale i všechno, co ten den jedl. Pokud si dobře pamatuju tak 4x až 5x v poctivých davkách a pravidelných intervalech 😈.

IMG_8185

Dál sme chtěli jet do Šumperka a do Loučný nad Dešnou, který sou autem asi půl hodinu cesty, ale díky genialitě Českejch drah by nám cesta trvala, jako na druhej konec Republiky. Padla rezervní možnost, Opavskej skatepark. Doma mi řikali, že když o něčem nemůžu říct nic hezkýho tak mám radši mlčet, ale to nejde.

IMG_7985

Rozjezdy debilní, překážky na sebe vůbec nenavazovaly a třeba takovej docela příjemnej růžek končil na jedný straně v bedně a na druhý v trávě… Bowl malej a bezcennej. Půlku parku zabírá jeden metrovej radius do over-vertu. Tenhle park bych zrušil a postavil místo něj něco užitečnýho, třeba veřejný záchody.

01_16

Další na řadě byla Ostravská dvojka: Poruba a Vratimov. Ty asi nemá cenu víc rozebírat, oba skvělý parky. Kousek od Vratimovský plazy sme dokonce hned na náměstí narazili na parádní mramorovej růžek. Naší cestu sme zakončili v novym betoňáku v Rožnově pod Radhoštěm. Tady stojí jeden z nejlepších bowlů v Republice a docela přísnej street. Bohužel tady už většina naší párty vypadala jak chodící smrt, po další mocný kalbě a schopnej ježdění už byl jenom Michal. Hned vedle parku je les s připravenym ohništěm, kde se dá na pohodu přespat. Dopili sme poslední kapky alkoholu a nasedli na vlak směr Praha.

Tejdenní jízdenku na ČD můžem jedině doporučit.

By: Kuba Jirasek

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s