Nejpodivnější skate stopper na světě: Deníček skejtovýho fotra

Už delší dobu jsme měli v merku okouknout zrekonstruovaný park na Balabence. Když se nakonec minulý týden objevil v Pašíkově welcome videu pro Bones, bylo jasno, že tam potenciál je.

Dvě krásný zídky osazený hranou a nakonec zakončený mini pyramidou. V hlavě si přehráváš ty sérky, viď…

Hlavně si říkám, že lidi v Čechách konečně dostali rozum!

V Hamburku mají po celým městě všechny možný schody opatřený železnou hranou, protože městu je jasný, že nemůžou svoje mramůrky hlídat nepřetržitě 24/7 po zuby ozbrojenou hlídkou Bundespolizei a truck skejtu si tam nakonec cestu najde.

 

Takže se včera tak couráme na basketovým hřišti na Vítkově, pomalej přesun přes Karlín s obligátní zastávkou u hotelu Olympik (poznámka pro sebe – tohle místo taky pro příště zdokumentovat, co když ho někdo nezná?) a spolu se soumrakem dorážíme na Balabenku.

Málokdy se stane, že spot v reálu vypadá stejně dobře jako na videu a fotkách. To ovšem není případ Balabenky.

 

Takže obhlížečka. Hm,hm paráda. První test hrany laxním grindem, následuje opatrná testovačka druhý hranky noseslidem, pár odrazů a ultra mini transfer na pyramidce. Rohlík na obličeji od ucha k uchu. Jo tohle je fajn.

Jenže při návratu k hraně UŽ (!!!!) krokem dojíždí Městapo. Je nám jasný, že asi nemá cenu si nalhávat, že přijeli kvůli něčemu jinýmu, než aby ocenili náš skateboarding.

img_4126

Šouravým krokem se k nám dostaví příslušník a příslušnice pořádku a čekáme, co bude. Místo tahání občanek a pokutových bločků nám paní začne trpělivě vysvětlovat, že ač se to tak může zdát, ta hrana vůbec není dělaná na skateboarding. Naopak!

Jelikož původní betonovou zídku někdo poškodil, nasadili na ní železnou hranu, aby jí ochránili. To je teda gól ty vole!

Samozřejmě hned u hrany bydlí klasickej typ dědka, kterej volá polici třikrát denně, takže i oni už jsou z toho trošku unavený.

img_4127

Dokonce nás měšťáci poprosili, že máme určitě hodně kamarádů, tak ať jim to řekneme. Tak vám teda říkám, že na Balabence udělali jako skatestopper nejlepší hranu na světě. 

Pokud se tam bude chodit často, asi to brzo vylepší nějakýma dovařenýma šroubama nebo matkama, takže doporučuju dát 10 minut max. Ačkoli my jsme tolik času ani neměli…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s