Nike SB Koston 3 Hyperfeel wear test

Takže jsem těm novým Kostonům dal pár týdnů a jsem zpátky s dojmy z ježdění, které jsem rozdělil do několika kategorií.

Ponožka

Začnemě tím, co stejně všechny zajímá nejvíc – jak to funguje? Je to dobrý a k čemu? Integrovaná „ponožka“, kterou nový Nike SB Koston Hyperfeel mají rozhodně plní svojí primární funkci – bota na noze sedí jako žádná jiná. Nicméně mně osobně třeba moc nevyhovovala její délka.

Trošku sem s tím bojoval a pak mě to napadlo: „Vždyť se to dá přeci OHRNOUT!!!“ Tahle mini vychytávka z do té doby „dobrý boty“ udělala „super botu“. Takže pokud rádi flipujete a nejste fandové vysokých bot (představte si to zhruba, jako byste měli na noze až nahoru zašněrovaný vysoký Chuck Taylory), touhle malou věcí si dokážete nový Kostony hezky poladit.

img_3404-1

Materiál a zpracování

Nakonec jsem na to přišel! Tahle bílá colorway je ve skutečnosti vyrobená z kůže a ne gumy, jak jsem si původně myslel. Kdo někdy skejtoval v bílý kůži ví, jak se to má s gripem – minimálně z počátku materiál není tak chytlavej jako klasická semiš, ale vydrží poměrně dost.

Největší chválu pěju na pogumovaný švy na celý botě. Díky tomu prakticky nemáte místo, kde by bota mohla povolit. Výborná věc.

img_3394

 

Hyperfeel

Novej materiál, kterej Nike SB začalo používat je ve skutečnosti ukrytej ve vložce. Dříve používanej Lunarlon už teď najdeme primárně v CONS botách a Nike SB se posunulo o kus dál. Ačkoli né tak úplně…. na patě vložky najdeme starej známej a léty osvědčenej Zoom Air polštářek.

img_3410-1

Koston není úplně typ na velký gapy, takže na jeho typ skejtování je tahle technologie dostačující. Příjemná vychytávka je textilií potažená vložka shora. Ne všude je tohle standard a tahle drobnost často rozhoduje o dost podstatný věci: jestli vám bude noha v botě klouzat nebo ne.

Podrážka jako taková je tenoučká a na špičce z boku chytře „nařezaná“, takže s botou je prakticky po vyndání z krabice možné udělat to, co vidíte na fotce. O flexibilitě to myslím vypovídá tolik, že to nechám bez komentáře.

img_3412

Komfort

Z hlediska komfortu je Kostonu Hyperfeel opět málo co vytknout. Bota je tenká a dobře zpracovaná. Zajímavá jsou očka na tkaničky propojené přímo se spodkem boty. Díky integrované ponožce bota hezky drží na noze, ale díky absenci jazyka a tenčím tkaničkám tak není úplně utažená bota tak komfortní, jak by mohla. Ale to se dá asi snadno vyřešit širšími tkaničkami.

Integrovaná ponožka taky dovoluje kompletně odstranit molitanovou výstelku, což má nesporné výhody – bota je celkově citlivější a lehčí. Pata je navíc vystlaná kůží, protože nazouvání je přirozeně trošku náročnější. Ale právě chybějící patní výstelka způsobuje to, že výztuha trošku dře do paty. Není to nic strašného, navíc ja na to trošku trpím, ale malinký kousek molitanu na kotníku bych ocenil.

img_3401

Shrnuto a podtrženo:

Nike SB Koston Hyperfeel je neskutečně zajímavá a dobře udělaná bota, která i přes původní vlnu posměchu vůči integrované ponožce dokázala, že takové inovace mají pořád smysl. I v současných třicítkách je bota dobře prodyšná. Ocení ji havně lidi, kteří preferují citlivou botu před modely, které jsou dělané na skákání z velkých věcí.

Je s podivem, že i samotného Kostona je vidět v tomhle jeho modelu po čertech málo a preferuje variantu Hypervulc. Koneckonců i on má za sebou určitě desítky zvrtnutých kotníků, na což je jeho Hyperfeel model z hlediska opory naprosto ideální.

A pokud vás odrazuje vyšší cenovka, zohledněte fakt, že za jednu dobrou ortézu, ve který se dá pohodlně skejtovat dáte dneska už skoro litr, takže proč jí nemít rovnou v botě?

Dává mi to celé nakonec docela dobrý smysl…

Za testovaný vzorek a vloženou důvěru patří velký dík Karolíně z Nike.

 

2 komentáře: „Nike SB Koston 3 Hyperfeel wear test

    1. Zkušenost nemám. Ale řekl bych, že opravdu funkční věci v téhle oblasti budou stát minimálně 500 a nějaké věci na míru ještě mnohem víc. Já mám například ortopedický vložky na sport na míru (bez jakéhokoli gelu nebo tlumení) a stály mě 1800 …

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s