Gimme five!

handshake

Taková jedna věc. Nevím, jestli je to čistě můj problém, nebo se vám to děje taky, ale znáte takovej ten trapnej moment, kdy se chcete s někým (většinou neznámým) pozdravit a místo toho na sebe jen šermujete rukama jako dva idioti, protože tys mu například chtěl jen podat ruku a on tobě fist-bump? Takový kámen-nůžky-papír… všiml jsem si, že různý druhy pozdravů jsou preferovaný určitejma lidma…

giphy (1)
Ani P-Rod s Kostonem neví…

 

handshake

Handshake

Klasický potřesení rukou je timeless a většinou ho preferujou lidi, kterým už dlouho není 15 a jsou na něj zvyklý z pracovního prostředí. Pamatuju si, jak mi Jim Greco na podpisovce Supry v Praze suše řekl: „I dont do fives. I shake hands like real man.“ Mlčky jsme si potřásli rukou a já šel do pryč. Bylo to divný.

 

highfive5-0

Klasický „fajvo“ je asi nejrozšířenější mezi skejtry. Plácneš a dáš „fist-bump“. Je to taková klasika, která vyjadřuje určitou rovnocennost, přátelství a příslušnost k určitý komunitě zároveň.

 

 

pěstFist-bump

Tohle je taková zvláštní věc mírně starších lidí, kteří ke skejtování přišli často až trošku později. Nezřídka je to doprovázený slovem „respekt“, což pravděpodobně odkazuje na to, že byli zvyklí touhle formou projevovat uznání a nakonec to transformovali v klasickej pozdrav.

 

 

Royalty-shake??? kolem palceroyalty

Tohle je vůbec ta nejdivnější z výše uvedených věcí. Ani vlastně nevím, jak se to jmenuje (na netu jsem našel něco ve smyslu royalty handshake), ale situace je vždycky taková, že si myslíš, že ti chce někdo normálně podat ruku a místo toho ji nakonec tak divně zkroutí…nevim jestli to dělaj hokejisti nebo nějaká jiná kasta, ale z mý zkušenosti to dělaj většinou lidi, ze kterých se nakonec vyklubou nějaký křiváci. Ale to je čistě osobní zkušenost.

To je konec. Žádnou hlubokou myšlenku tenhle článek neměl…

giphy
Výzkumník Frank Gerwer a Jake Johnson taky neví…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s