Chleby: Beerslave

Ruda poslal svůj příspěvek do rubriky o pečivu. Vzpoměl mnohé útrapy a komplikované postupy získávání informací, které vedly až k první „konverzi“, jak bychom řekli dnes. Taky opět potvrdil vhodnost přejmenování této rubriky, protože součástí nákupu prvních skejtovek taky často byla fáze přežívání pouze o chlebu a vodě.

Tehdá se psal rok 2004, doba byla trošku jiná, internet ještě nesvištěl v každé kapse a když už jsem se k němu někde dostal, pod návalem dojmů jsem nevěděl co rozkliknout dříve.

Internetových skateshopů se dalo napočítat na prstech jedné ruky. Jediný zdroj možností českého trhu odkrýval buyers guide, který byl jako příloha tehdejšího Boardu. Ten se dal třeba v Chomůrkově koupit jen ve dvou trafikách.

Když jsme chtěli něco nakupovat, museli jsme se vydávat do obchodů a klidně i mimo svá města, nevědeli jsme do poslední chvíle jestli pochodíme.

Na nějaké volnější hodině počítačů se mi podařilo objevit nějaké české skateshopy. Kápnout na nějaké boty ve velikosti a pod 2K byl vzácný úkaz, přesto jsem na skateboxu našel EMERICA KIRCHART 2 za 1495,- v mé velikosti, v tu chvíli se svět zastavil !!

Musel jsem okamžitě jednat, kapesné jsem nedostával, maminka mi kupovala boty do litru, pořád mi rostla noha přece. Přesvědčit ji ať mi dá litr, že si koupím boty přes internet a zaplatím je na dobírku byl na tu dobu vynikající úkol, podařilo se mi to až tak za 3 dny. Fajn, litr by byl, potřeboval jsem zbytek a ten jsem tehdá našel v penězích na obědy, od té doby jsem už navěky přestal žrát ve škole.

emerica-kirchart-2-black

Brzy mi přišla krabice, voňavá, celá černá se zlatým písmem.. vytáhl jsem z ní na tu dobu skvělé boty, hezkou klasiku dodnes. Co pamatuji, nejezdilo se v nich zle, ollie plocha gumová, regulérní cupsole, měl jsem je třeba půl sezóny.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s