Co nás čeká na pultech v roce 2017?

Aby POB dostál puncu samozvaného trendsettera, udělal jsem rešerši webů a sociálních médií na téma Agenda show. Ta letošní sice teprve proběhne za 14 dní, ale z té poslední jsem sehnal pár fotek zajímavých modelů, které přistanou na pulty obchodů v roce 2017.

 

Vans

Rubber toe modely se osvědčily nejenom Vansu, takže se dočkáme mid verze oblíbeného modelu 112. Stejně tak se značce osvědčil návrat technologie Wafflecup na modelu Kyla Walkera, takže ji do vínku dostal i druhý promodel Gilbert Crocketta. Ten je mimochodem nějakým zázrakem k dostání už teď u Mirka v Darkslide.cz jako v jednom z mála obchodů na světě.

Vypadá to, že Vans začal makat i na dalších konstrukcích podrážky, soudě dle obrázku SK8-hi na jakési pěně.

éS

éS začal dělat to, co po něm všichni chtějí: návrat modernizovaných starých modelů. Kostonovy modely se díky autorskýmu právu asi vrátit nepovede, ale Sal Barbier je ke spolupráci se značkou očividně daleko otevřenější. Takže se můžeme těšit na návrat jeho prvních promodelů ve verzi mid i low. Mimochodem jsem měl to štěstí, že jsem získal jeden z 300 ks limitované edice prvního releasu SLB Mid, takže očekávejte článek, pokud budu mít to srdce je vyndat z vitríny 🙂

Jinak éS pracuje s tím, co od něj všichni očekávají – top technologie. Takže se dočkáme klasických modelů Accel slim a Swift ve verzi z ultralehkého materiálu Everstich.

 

Emerica

Podobně i Emerica vsadila na návrat ke kořenům a vrací legendární Raynoldsův promodel v G6 variantě. Do toho se vrací i promodel Jamieho Thomase jakožto teamový model nahrazující Heritic nebo Westgate CC. Ultra bombou je pak spolupráce s koženářskou dílnou (jméno mi vypadlo sorry) na modelech Lea Romera.

 

Etnies

Kolaborace s výrobcem pneumatik Michelin je hlavní téma letošní sezóny pro Etnies. Jelikož postavili nezničitelnou botu jménem Marana, ale často slýchali, že ačkoli svršek boty ještě držel, podrážka už byla děravá, spojili se s Michelinem, který jim poskytl směs, která by měla být stejně pružná jako klasická NBS400, ale 40x odolnější!! Mimo jiné se můžeme těšit na top-tech model Helix, který trošku připomíná legendární Nike SB TRE.

Footprint footwear?

Výrobce vložek do bot, díky kterým Jaws ještě není na invalidním křesle, má pravděpodobně ambice expandovat. Vzhledem k tomu, že všechny jejich ostatní produkty jsou zaměřený čistě na fungování pro skateboarding a mají hlavu a patu (nebo minimálně patu), vypadá tahle informace více než zajímavě. Leč víc fotek zatím není :-/

fp_inset_and_outsole-970x647

Adidas

Značka se třema pruhama asi nějakou zásadní technologickou revoluci nechystá a jede si to, co jí funguje: klasický stylový modely a kolaborace. Takže v plánu jsou např. Hélas a TLHP. Tepláky a bílá kůže bude asi trendy i v 2017 nejen ve východní Evropě, ale i ve skateboardingu.

Clear Weather skateboarding

Značka Clear Weather se v ČR objevila už na Footshopu s ne-skate modelama a už nějakou dobu se na Instagramu netají plánem ji rozšířit na skejtovky. Jde hlavně o jednoduchý boty a slipony s hezkejma designama. Proč ne, ale v ČR to asi neseženeme.

snimek-obrazovky-2017-01-12-v-14-05-00

 

Tohle už jsou vyloženě spekulace, ke kterým je asi lepší se nevyjadřovat…

snimek-obrazovky-2017-01-12-v-14-03-46

 

 

 

 

1 komentář: „Co nás čeká na pultech v roce 2017?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s