Recenze Moravian Killaz 3: stejně na to lidi nebudou koukat…

… a to by byla věčná škoda! Protože už nějakou dobu v ČR nevzniklo takhle super full-lenght video. Holt doba tomuhle formátu moc nepřeje a upřednostňujou se jiný mediatypy. Nedávno jsem slyšel teorii, že vězšina lidí si video delší než minutu prostě nepustí.

No ale zpátky v MK3 – přiznám se, že první dva díly mi buď nějak utekly, nebo byly z mé paměti selektivně vymazány. Každopádně kvalita třetího dílu byla cítit už z traileru, kde hodně vynikala dobrá kamera a střih Radima Brunovskýho.

A to se potvrdilo i v celém videu – „lajfstajl“ záběrů tak akorát, aby to člověka nesralo, navíc hezky dotvářejí atmošku videa, což se ne vždy a všude povede.

Obecně vzato má Morava za sebou pár silných let, které její skate scéně hodně vzaly, ale ještě víc daly, což video hezky reflektuje.

Silný zastopení má olomoucká SF crew jejich Baumax, bohužel již neexistující SF minirampa, ale i nový bariérový spot. Na tomto místě je třeba vypíchnout skateboarding Máry Kroupy. Sice to v rámci videa nejsou zdaleka ty největší vraždy, ale Márův špinavej styl hezky ladí s Radimovým střihem a je ještě umocněnej převážně nočníma záběrama. Dobrá práce kámo!

Kromě Olmiku nechybí reflexe neméně silné Brněnské scény a výlet do Innsbrucku, který ukázal tamní náměstí v celé jeho kráse.

Na závěr se divákovi dostane parádní podivané v podobě záběrů natočených 8mm kamerou. K tomu nemám co říct, to je prostě nádhera.

MK3 je super video počin, kterej se řadí na velmi čestný místo v mé videotéce. Tj. „skatevidea, která jsem dokoukal, aniž bych přeskočil jedinou vteřinu“ a tím dokazuje, že full-lenght videa nejsou v dnešní době Insta-clipů a video-partů martvou záležitostí. A za to dík!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s