Deníček skejtovýho fotra: Co Břevnov dal a vzal

Rubrika hledání spotů doznala menších změn a to ze dvou konkrétních důvodů: jednak zima mohutně klepe na dveře, takže na objíždění spotů na skejtu to už moc není. A druhej důvod souvisí s tím, že jsem skejta momentálně vyměnil za jinej povoz – kočárek s mým čerstvě narozeným synem Tondou.

Přirozeně mi to nedalo, abych pouze bezcílně projížděl po nejbru. Takže jsem se rozhodl vyjížďky s kočárkem a psem proměnit v prohledávání více či méně známých čtvrtí a nadzvihávat tam každej kamínek, abych našel spot. Toliko na úvod.

První destinací, kam se skejtovej fotr vrhnul byla rozhraní Střešovic a Břevnova, protože to mám doslova za humny a nikdy se mi nikdo ani nezmínil o jakémkoli spotě v tamních končinách.

Bank + tři zídky na sérku z kopce u Břevnovských teras

brevnov2

Dominanta jižního břevnovského svahu, ke které jsem se chtěl dlouho podívat – už z dálky viditelné obří bílé terasy. V ulici před nimi je jakási trafo stanice, kde se dá skákat do betonového nájezdového banku. O kus dál z kopce jsou potom vjezdy do garáží  oddělené ca 30 cm širokými a zanedbatelně vysokými „zídkami“. Díky poloze těhle věcí víceméně v návaznosti + z kopce, si to říká o hezkou sérku.

brevnov1

 

Parčík s květináčem 

brevnov-3

Kousek od lokálního supermarketu (myslím, že Albert) je malý zanedbaný parčík, který se skládá z dvou betonových květináčů. Ten větší z nich by poskytl malinko zábavy zejména na manuálky a zajímavý je i zvýšený květináč, kde by se náskokem na zídku a následně na něj dal myslím urvat nějaký menší slide.

brevnov-4

 

R.I.P. šestky pod střechou

brevnov6

Říkal jsem, že jsem nikdy neslyšel o žádném spotu na Břevnově? Dobře, trošku jsem lhal. Kdesi v jeho srdci byl krytý podchod s asi 6 mramorovými schody a na druhé straně z nich byla dokonce zídka. No tak tenhle spot jsem našel bohužel pět minut po dvanácté. Budova byla asi delší dobu opuštěná a nyní čeká na demolici. Zaparkoval jsem kočár, prolezl plotem a udělal si vzpomínkovou fotku. Čest padlým (trikům).

brevnov-5

Kostel ve Střešovicích

Rezidenční čtvrť starých Střešovic toho k zábavě moc nenabízí. Vlastně vůbec nic. Jako asfalt je tam hezký, ale spousta dlažebních kostek a ani pořádné obrubáky, natož cokoli dalšího. Jediná atrakce, na kterou jsem narazil byla žulová zídka vedle místního kostela. Ale pánbíčkáři vám tu nic zadarmo asi nedaj…

brevnov-7

Takže toliko první zápisek z výletů s kočárkem. Už teď se můžete těšit na další díl z prostředí Hadovky a Bořislavky

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s