Daniel Yabar: skateparky z říše snů

Myslím, že v posledních několika týdnech asi ždnýho skatera s účtem na sociálních sítích neminula fotka skate plazy postavený z červených dlažebních kostek. Tahle fotka způsobila přepracování mnoha chiropraktiků, kteří museli vracet spadlé čelisti na původní místo.

739de4c66217a6a6fc84ff187858ac0f56453553

Ta skate plaza je ve španělském Logronu (napůl cesti mezi Zaragozou a Bilbaem). Taky jsem na to nevěřícně koukal a přemýšlel jsem, jak může vzniknout plácek tak ideální pro skateboarding, který ale zároveň nevypadá jako velkej šedej pleskanec betonu v krajině, jak tomu u skateparků většinou bejvá. Už jen ty detaily typu umístění odpadkovejch košů vedle banku, takže normální člověk ho má hezky po ruce a skater má skvělou překážku na přeskok… tady někdo přemejšlel.

d21c11bae0bb12b9fedba1831c1ef9259fb3c952

Ten někdo je Daniel Yabar, designér a architekt, kterej má na svědomí už poměrně dost projektů, který si můžete prohlídnout na jeho webu www.danielyabar.com a naplánovat si podle toho svůj příští vejlet do Španělska, na Ibizu a nebo Nepálu. Tam všude se totiž jeho parky objevily.

Já si to projel a vybral jsem pár exkluzivních kousků skateparkový architektury. Jestli máte chvilku čas, pokochejte se tím. Stojí to za to.

 

Daniel měl nedávno rozhovor i na Kingpinu, pokud by vás zajímal jeho detailnější pohled na filozofii stavění parků: https://kingpinmag.com/features/interview-skatepark-design-daniel-yabar.html

 

 

3 komentáře: „Daniel Yabar: skateparky z říše snů

  1. naprosta spica ,sleduju ho uz delší dobu, nejvic sou ty detaily s prechodem a ohlym rohem! ale všechny desigi jsou super -navíc se vůbec neopakuje a všechno je origo a paradne zapadá na daný místo..
    jenom drobna oprava v nepalu asi park nedesigoval, spis to bude madrid – legendární oldskool park -radiiusová vana s funboxem uprostřed v cerrvený barve – plaza nepal – asi rekonstrukce
    a taky slusne jezdi -myslim ze se mihnul v mojim oblíbeným sevillskym videu jauh!forever
    jinak pekna práce tpob!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s