5 typů vozidel pro skejtový výlety

Přemejšíš, jak se nejlíp dopravit po vlastní ose na skejtovej trip? Tady je 5 základních typů povozů, který tě tam dostanou:

Mámy kára

ford_ka

Je ideální variantou pro ty, kdo nemají vlastní káru. Sice si nemůžeš moc vybírat a pravděpodobně skončíš před problémem, jak poskládat 4 kámoše do nafouklý nákupní tašky na čtyřech kolech, ale má to i spoustu výhod. V prvé řadě ti odpadá spousta starostí a výdajů, který s sebou auto většinou nese: pojištění, servis, opravy…. Zkrátka když to nepošleš na cestě do škarpy, stačí když se složíte s kámošema na béňo (což většinou díky malý spotřebě nebývá moc) a tradá!

Felda

felda

Všichni jsme to zažili. Tahle nesmrtelná mladoboleslavská ikona je českou obdobou ruskýho žigula – vydrží takřka cokoli. Nalož jí pivem až si sedne zadkem na zem, ale stejně to dá. Pokud si vychytal kombajn, je to vítaný plus, protože v případě menšího obsazení může posloužit i jako punkovej karavan. Nevýhodou je vzhledem ke stále přibývajícím letokruhům menší spolehlivost takže na dlouhý dálky to moc není.

 

Firemní

firemní.jpg

 

 

Jestli jezdíte na tripy touhle značkou auta, máte štěstí. Jelikož všechny firmy auta odepisujou a pravidelně servisujou, pravděpodobně budete mít nějakej novější kočár, do kterýho složíš v pohodě 3-5 kámošů a o dojezd se úplně bát nemusíš. Třešničkou na dortu je, když vychytáš otevřenou CCSku ve firmách, kde neřeší knihy jízd: natankuješ plnou a můžeš si jezdit kam chceš, včetně zahraničí, pokud ti ropa zpátky stačí na první českou benzínku (Dejve díky za spoustu super tripů!:))

Téčko

tecko

Gratulujeme! Právě si trefil jackpot. V našich končinách, kde je americkej van, kterým se jezdí na tour po USA, pouze sci-fi, je tohle vlastně top class. Do VWčka složíš až 9 lidí bez potřeby rešit místo na jejich cajky, který si s sebou vezmou. Pokud ještě vychytáš 2,5TDI povezete si zadky pěkně svižně a v řadě z nich nechybí ani klimoška, lednice nebo dokonce kuchyňka. (Někteří ještě pohodlí pojiśťují vlastní DIY pípou na pivo, viď Máro?:)

Bike

bikeskate.jpg

 

Třesky plesky, auta jsou sice fajn, ale jedna stopa má svý kouzlo. Sice si musíš dvakrát rozmyslet, co si s sebou vezmeš, modlit se za hezký počasí a silnice a navíc stejně dojedeš rozlámanej jak prase, ale trip si užiješ jednou tolik. Sice asi těžko budeš hledat kámoše, který by taky vlastnili motorku a jeli skejtovat, ale jet na skejtovej trip na motorkách je prostě nejvíc, co si budeme povídat.

Ať už jedeš čímkoli z výše uvedenýho, nebo vlakem či busem, je to ve finále jedno. Důležitý je hlavně vyrazit!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s