Vans Kyle Walker Pro Wear test

Testovací článek psaný pro Boardstar v létě 2016:

V prvé řadě musím říct, že nejsem zrovna velký fanda Vans bot. Ne snad, že bych proti nim něco měl, ale za těch 10+ let, co jezdím na skejtu, jsme se tak nějak navzájem míjeli.

Pouze jedenkrát se naše cesty spojily – když jsem si kdysi dáááávno koupil Vans TNT II. Nosil jsem je pořád, byly hezký, pohodlný a nakonec se po asi dvou letech se zamáčklou slzou odebraly směr popelnice.

No a to je tak asi můj jediný pořádný benchmark pro Vans (nicméně veskrze pozitivní). Vrátíme se zpátky z pravěku do dneška mínus 14 dní: stojím v POPCORNU a z krabice vytáhnu nový promodel Kyle Walkera. Nemůžu se ubránit dojmu, že spoustu věcí vypadá pořád stejně nebo alespoň podobně – tvar, špička, logo na boku, kožené detaily….

Jenže tím to končí, protože Kyle Walker jde přesně ve stopách Vans hesla „Off the wall“ – takže se zájmem zkoumám prošití podrážky kolem paty, protože to se u Vansu jen tak nevidí!

Takže to nebudeme protahovat, nečtete tenhle článek kvůli mým sentimentálním dojmům z pohledu na boty, ne? 🙂

Možným důvodem mého „odporu“ vůči Vansu mohla být chybějící asociace Vans = pohodlí. Ta ale rozhodně při tomhle testu vznikla: boty jsem nazul a fungovaly. Žádné odřené prsty, paty, nic. 100% pohodlí takzvaně out of the box.

Ačkoli je konstrukce podrážky poměrně masivní, od prvního stoupnutí na pkno je bota krásně flexibilní – VELMI příjemné překvapení. „On ten Vans nakonec bude dělat lepší cupsole než vulkanzovaný boty,“ říkám si.

Špička z jednoho kusu semiše tahá na gripu jako o život – další body do plusu. Materiálu je na špičce je hromada, tudíž se nemusíte bát prodření. A kdyby snad náhodou ano, tak pod celou špičkou máte tzv. Duracap – gumovou vrstvu, díky které bude bota fungovat jednou tak dlouho. Jen tak mimochodem Duracap je super vychytávka do mokré vysoké trávy nebo na zimu, kdy vám nepropustí vlhkost. 😉

Největší předností Kyle Walker PRO je její stabilita. Jednak je to dáno tím, že bota je širší, než většina podobných bot a druhá věc, která stabilitu boty výrazně zlepšuje je konstrukce opory paty. Když se na ní díváte z designového hlediska, vyvstává řada otázek, ale z hlediska funkce se na patě podařilo hezky usadit 4 vrstvy materiálu (pokud dobře počítám). Tím pádem máte skvělou oporu paty a nemusíte se bát vyvrtnutých kotníků.

Shrnutí do jedné (dlouhé) věty:

Promodel Kyle Walkera od Vansu mě hodně příjemně překvapil, protože jsem neočekával, že Vans (jakožto přední světový výrobce vulkanizovaných bot) bude schopný na první dobrou – pokud nepočítáme Vans Stage 4 – vytvořit botu s prošívanou podrážkou, která nejenže bude skvěle konkurovat cupsole konstrukcím od Nike SB a Adidasu, ale že je v některých ohledech dokonce předčí.“

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s